Suriye Hava Kuvvetleri

Kısaca: Suriye Arap Hava Kuvvetleri dir. Suriye'yi, havadan gelebilecek her türlü saldırıya karşı korumakla görevli olan kuvvettir. Suriye Silahlı Kuvvetleri'ne bağlı bir kuvvettir. Suriye Silahlı Kuvvetleri'ne bağlı en büyük 2. kuvvettir. Pilotların birinci sınıf İngiltere uçuş okullarından mezun olduktan sonra 1948 yılında, Suriye Hava Kuvvetleri resmen kurulmuştur. ...devamı ☟

Suriye Arap Hava Kuvvetleri dir. Suriye'yi, havadan gelebilecek her türlü saldırıya karşı korumakla görevli olan kuvvettir. Suriye Silahlı Kuvvetleri'ne bağlı bir kuvvettir. Suriye Silahlı Kuvvetleri'ne bağlı en büyük 2. kuvvettir. Pilotların birinci sınıf İngiltere uçuş okullarından mezun olduktan sonra 1948 yılında, Suriye Hava Kuvvetleri resmen kurulmuştur.

Organizasyon

Hava Kuvvetleri şu komutalardan oluşur: * 7 Saldırı filoları * 20 Interceptor / FGA / Keşif filoları * 4 Taşıma filoları * 1 Elektronik Harp filosu * 7 Ulaştırma / Saldırı Helikopteri filoları * 5 ATAK Helikopter filoları * 1 VIP helikopter filosu * 1 Eğitim Grubu.

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.