Susan Hirsig Fine

Michelle Pfeiffer

Hollywood dünyasına adım atmadan önce bir süper markette kasiyer olarak çalışan ve bir zamanlar il genelinde düzenlenen bir yarışmada " Portakal Güzeli " seçilen Pfeiffer, ilk olarak TV ticari dizilerinden biri olan " Fantasy Island " ta yer aldı. Sinema...

Ünlü satranç oyuncuları

Ünlü satranç oyuncularının bazıları meslek olarak satranççı olmayı seçenler ve bazıları da başka alanlarda ün kazanmış olup, satranca olan ilgileri bilinen kişilerdir.

Elisha Cuthbert

Elisha Ann Cuthbert (d. 30 Kasım 1982, Calgary, Alberta, Kanada), Kanadalı kadın sinema ve televizyon dizisi oyuncusudur.

Satranç oyuncuları listesi

Satranç oyuncularının bazıları meslek olarak satranççı olmayı seçenler ve bazıları da başka alanlarda ün kazanmış olup, satranca olan ilgileri bilinen kişilerdir.

En İyi Belgesel Film Akademi Ödülü

Aşğıdaki listede filmler Akademi ödülleri kuralları takip edilerek ödül aldıkları yıllara göre sıralanmıştır (Akademi kurallarına göre şeçilebilir oldukları yıla göre).

En İyi Kısa Belgesel Film Akademi Ödülü

1941 - ''Churchill's Island'' - National Film Board of Canada

Thomas Eakins

Thomas Eakins 19. yüzyıl Amerikan gerçekçiliğinin resimdeki en önemli temsilcilerindendir. Eserlerine çoğunlukla yakın arkadaşlarını ve spor yapan insanları konu etmiştir. En önemli eseri 1875 yılında tamamladığı ve bir ameliyatı konu edinen ''The Gross...

Stine Fischer Christensen

Stine Fischer Christensen (d. 1985), Danimarkalı aktris. Aktör Mads Mikkelsen ile birlikte rol aldığı 2006 yapımı ''Efter bryluppet'' adlı filmde canlandırdığı ''Anna Hanson'' karakteriyle ''En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu'' ödülünü kazanmıştır.