Türküz Türkü Çağırırız Mazhar Alanson ve Fuat Güner'in "Mazhar ve Fuat" adı altında MFÖ kurulmadan önce 1973'te yayınladığı plaktır. Albüm Aşık Veysel, Yunus Emre gibi halk ozanlarından şarkıları, türküleri barındırmaktadır. Albümde iki şarkıda kadın vokalleri Alanson'un eşi Hale Alanson yapmıştır. Hem rock, folk hem de Anadolu öğeleri taşıyan bu albümdeki "Adımız Miskindir Bizim" ve "Güllerin İçinden" daha sonraki MFÖ albümlerinde, "Nerde Hani" şarkısı ise "Bu Ne Biçim Hikaye Böyle" adıyla yeni

Türküz Türkü Çağırırız

Türküz Türkü Çağırırız Mazhar Alanson ve Fuat Güner'in "Mazhar ve Fuat" adı altında MFÖ kurulmadan önce 1973'te yayınladığı plaktır. Albüm Aşık Veysel, Yunus Emre gibi halk ozanlarından şarkıları, türküleri barındırmaktadır. Albümde iki şarkıda kadın vokalleri Alanson'un eşi Hale Alanson yapmıştır. Hem rock, folk hem de Anadolu öğeleri taşıyan bu albümdeki "Adımız Miskindir Bizim" ve "Güllerin İçinden" daha sonraki MFÖ albümlerinde, "Nerde Hani" şarkısı ise "Bu Ne Biçim Hikaye Böyle" adıyla yeniden yayınlanmıştır.

Şarkı Listesi

# Türküz Türkü Çağırırız (Söz: Aşık Veysel Müzik: Mazhar Alanson) # Seviyorum Seni Canım (Söz: Müzik: Fuat Güner) # Mevsimler (Söz: İsmet Kür Müzik: Mazhar Alanson) # Sür Efem Atını (Söz & Müzik: Mazhar Alanson) # Nerde Hani (Söz & Müzik: Mazhar Alanson) # Derdimi Döksem Derin Dereye (Söz: Aşık Veysel Müzik: Mazhar Alanson) # Adımız Miskindir Bizim (Söz: Yunus Emre Müzik: Mazhar Alanson) # Hekimoğlu (Söz & Müzik: Anonim) # Türkmen Güzeli (Söz: Anonim Müzik: Mazhar Alanson) # Upside Down (Söz & Müzik: Mazhar Alanson) # Güllerin İçinden (Söz & Müzik: Mazhar Alanson)

Kaynaklar

Vikipedi

Yanıtlar