Türküz Türkü Çağırırız Mazhar Alanson ve Fuat Güner'in "Mazhar ve Fuat" adı altında MFÖ kurulmadan önce 1973'te yayınladığı plaktır. Albüm Aşık Veysel, Yunus Emre gibi halk ozanlarından şarkıları, türküleri barındırmaktadır. Albümde iki şarkıda kadın vokalleri Alanson'un eşi Hale Alanson yapmıştır. Hem rock, folk hem de Anadolu öğeleri taşıyan bu albümdeki "Adımız Miskindir Bizim" ve "Güllerin İçinden" daha sonraki MFÖ albümlerinde, "Nerde Hani" şarkısı ise "Bu Ne Biçim Hikaye Böyle" adıyla yeni...

Türküz Türkü Çağırırız hakkında detaylı bilgi

Türküz Türkü Çağırırız Mazhar Alanson ve Fuat Güner'in "Mazhar ve Fuat" adı altında MFÖ kurulmadan önce 1973'te yayınladığı plaktır. Albüm Aşık Veysel, Yunus Emre gibi halk ozanlarından şarkıları, türküleri barındırmaktadır. Albümde iki şarkıda kadın vokalleri Alanson'un eşi Hale Alanson yapmıştır. Hem rock, folk hem de Anadolu öğeleri taşıyan bu albümdeki "Adımız Miskindir Bizim" ve "Güllerin İçinden" daha sonraki MFÖ albümlerinde, "Nerde Hani" şarkısı ise "Bu Ne Biçim Hikaye Böyle" adıyla yeniden yayınlanmıştır.

Şarkı Listesi

# Türküz Türkü Çağırırız (Söz: Aşık Veysel Müzik: Mazhar Alanson) # Seviyorum Seni Canım (Söz: Müzik: Fuat Güner) # Mevsimler (Söz: İsmet Kür Müzik: Mazhar Alanson) # Sür Efem Atını (Söz & Müzik: Mazhar Alanson) # Nerde Hani (Söz & Müzik: Mazhar Alanson) # Derdimi Döksem Derin Dereye (Söz: Aşık Veysel Müzik: Mazhar Alanson) # Adımız Miskindir Bizim (Söz: Yunus Emre Müzik: Mazhar Alanson) # Hekimoğlu (Söz & Müzik: Anonim) # Türkmen Güzeli (Söz: Anonim Müzik: Mazhar Alanson) # Upside Down (Söz & Müzik: Mazhar Alanson) # Güllerin İçinden (Söz & Müzik: Mazhar Alanson)

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Türküz Türkü Çağırırız maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Mazhar Fuat Özkan

Mazhar Fuat Özkan’ın temeli 1960’lı yılların hemen başında atıldı: Fuat’la Mazhar tesadüfen tanıştı, anlaştı, müzik yapmaya başladı. Bu tanışma konusunda rivayet muhtelif… Ama nesne ve özneler belli: Mazhar Alanson’un elinde bir Beatles plağı gören Fuat Güner, ...

Kaygısızlar (müzik Grubu)

Kaygısızlar 1960'larda müzik yapan bir Türk rock grubudur. Solo ve Barış Manço ile yaptığı çalışmalarla tanınan grup üyelerinden Mazhar Alanson ve Fuat Güner daha sonra MFÖ grubunu kurmuşlardır.

Mazhar - Fuat

Mazhar - Fuat, Mazhar Alanson ve Fuat Güner'in 1970'in başlarında kurduğu folk rock grubudur. İkili 1 LP, 4 tane de 45'lik çıkarmıştır.

Popüler Türk Müziği Kronolojisi

Popüler Türk müziği kronolojisinde, 1900'lerden 2010'lara en az bir adet popüler müzik eseri yayınlamış Türk asıllı tüm solist ve toplulukların ilk kayıtlarının piyasaya çıkış (film müzikleri için yapıtların vizyon) tarihleri esas alınmış, tarihlerin aynı olması ...