Türkiye Cumhuriyeti tarım ve köyişleri bakanları listesi

style="background:#cccccc" style="background:#ffffff" style="background:#ffffff" style="background:#ffffff" style="background:#ffffff" style="background:#ffffff" style="background:#ffffff" style="background:#ffffff" style="background:#ffffff" style="background:#ffffff" style="background:#ffffff" style="background:#ffffff" style="background:#ffffff" style="background:#ffffff" style="background:#ffffff" style="background:#ffffff" style="background:#ffffff" style="background:#ffffff" style="background:#ffffff" style="background:#ffffff" style="background:#ffffff" style="background:#ffffff" style="background:#ffffff" style="background:#ffffff" style="background:#ffffff" style="background:#ffffff" style="background:#ffffff" style="background:#ffffff" style="background:#ffffff" style="background:#ffffff" style="background:#ffffff" style="background:#ffffff" style="background:#ffffff" style="background:#ffffff" style="background:#ffffff" style="background:#ffffff" style="background:#ffffff" style="background:#ffffff" style="background:#ffffff" style="background:#ffffff" style="background:#ffffff" style="background:#ffffff" style="background:#ffffff" style="background:#ffffff" style="background:#ffffff" style="background:#ffffff" style="background:#ffffff" style="background:#ffffff" style="background:#ffffff" style="background:#ffffff" style="background:#ffffff"
Bakan !! Göreve Başlama Tarihi !! Görevden Ayrılma Tarihi !!
1 Zekai Apaydın 6 Mart 1924 30 Ağustos 1924
2 Şükrü Kaya 31 Ağustos 1924 21 Kasım 1924
3 Fehmi Ataç 22 Kasım 1924 2 Mart 1925
4 Sabri Toprak 3 Mart 1925 30 Ekim 1927
5 Rahmi Köken 31 Ekim 1927 26 Eylül 1930
6 Muhlis Erkmen 4 Mayıs 1931 30 Ekim 1937
7 Şakir Kesebir 1 Kasım 1937 10 Kasım 1938
8 Faik Kurdoğlu 13 Kasım 1938 24 Ocak 1939
9 Muhlis Erkmen 25 Ocak 1939 9 Temmuz 1942
10 Raşit Hatipoğlu 10 Temmuz 1942 7 Ağustos 1946
11 Faik Kurdoğlu 8 Ağustos 1946 5 Eylül 1946
12 Tahsin Çoşkan 11 Eylül 1946 10 Haziran 1948
13 Cavit Oral 11 Haziran 1948 22 Mayıs 1950
14 Nihat İğriboz 23 Mayıs 1950 9 Mart 1951
15 Nedim Ökmen 10 Mart 1951 9 Aralık 1955
16 Esat Budakoğlu 10 Aralık 1955 25 Kasım 1957
17 Nedim Ökmen 26 Kasım 1957 27 Mayıs 1960
18 Feridun Üstün 30 Mayıs 1960 28 Ağustos 1960
19 Osman Tosun 29 Ağustos 1960 20 Kasım 1961
20 Cavit Oral 21 Kasım 1961 25 Haziran 1962
21 Mehmet İzmen 26 Haziran 1962 25 Aralık 1963
22 Turan Şahin 26 Aralık 1963 20 Şubat 1965
23 Turan Kapanlı 21 Şubat 1965 27 Ekim 1965
24 Bahri Dağdaş 28 Ekim 1965 10 Ağustos 1969
25 Mesut Erez 12 Ağustos 1969 3 Kasım 1969
26 İlhami Ertem 4 Kasım 1969 26 Mart 1971
27 Orhan Dikmen 27 Mart 1971 22 Mayıs 1972
28 İlyas Karaöz 23 Mayıs 1972 14 Nisan 1973
29 Ahmet Nusret Tuna 15 Nisan 1973 25 Ocak 1974
30 Korkut Özal 26 Ocak 1974 16 Kasım 1974
31 Reşat Aktan 17 Kasım 1974 31 Mart 1975
32 Korkut Özal 1 Nisan 1975 21 Haziran 1977
33 Fikret Gündoğan 22 Haziran 1977 21 Temmuz 1977
34 Fehim Adak 22 Temmuz 1977 5 Ocak 1978
35 Mehmet Yüceler 6 Ocak 1978 11 Kasım 1979
36 Cemal Külahlı 12 Kasım 1979 12 Eylül 1980
37 Sabahattin Özbek 21 Eylül 1980 13 Aralık 1983
38 Hüsnü Doğan 14 Aralık 1983 31 Mart 1989
39 Lütfullah Kayalar 1 Nisan 1989 23 Haziran 1991
40 İlker Tuncay 23 Haziran 1991 20 Kasım 1991
41 Necmettin Cevheri 21 Kasım 1991 25 Haziran 1993
42 Refaiddin Şahin 25 Haziran 1993 5 Ekim 1995
43 Nafiz Kurt 6 Ekim 1995 6 Mart 1996
44 İsmet Attila 7 Mart 1996 28 Haziran 1996
45 Musa Demirci 29 Haziran 1996 29 Haziran 1997
46 Mustafa Taşar 30 Haziran 1997 11 Ocak 1999
47 Mahmut Erdir 12 Ocak 1999 28 Mayıs 1999
48 Hüsnü Yusuf Gökalp 29 Mayıs 1999 18 Kasım 2002
49 Sami Güçlü 19 Kasım 2002 3 Haziran 2005
50 Mehmet Mehdi Eker 3 Haziran 2005






Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara

Yanıtlar