# Ahmet Muhtar Cilli 30.10.1923-19.01.1924

Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma Bakanları listesi

  1. Ahmet Muhtar Cilli 30.10.1923-19.01.1924
  2. Süleyman Sırrı Bey 19.01.1924-22.11.1924
  3. Feyzi Pirinççioğlu 22.11.1924-03.03.1925
  4. Süleyman Sırrı Bey 03.03.1925-16.12.1925
  5. Behiç Erkin 14.01.1926-15.10.1928
  6. Mehmet Recep Peker 15.10.1928-27.09.1930
  7. Aziz Zekai Apaydın 27.09.1930-25.12.1930
  8. Mustafa Abdülhalik Renda 25.12.1930-04.05.1931
  9. Hilmi Uran 04.05.1931-26.10.1933
  10. Ali Çetinkaya 16.02.1934-03.04.1939
  11. Ali Fuat Cebesoy 03.04.1939-09.03.1943
  12. Sırrı Day 09.03.1943-07.08.1946
  13. Şükrü Koçak 07.08.1946-10.06.1948
  14. Kasım Rıfat Gülek 10.06.1948-16.01.1949
  15. Kemal Satır 16.01.1949-22.05.1950
  16. Ahmet Tevfik İleri 22.05.1950-11.08.1950
  17. Seyfi Kurtbek 11.08.1950-10.11.1952
  18. Yümnü Üresin 10.11.1952-17.05.1954
  19. Kemal Zeytinoğlu 17.05.1954-09.12.1955
  20. Mehmet Muammer Çavuşoğlu 09.12.1955-12.10.1956
  21. İbrahim Etem Menderes 12.10.1956-19.01.1958
  22. Ahmet Tevfik İleri 19.01.1958-27.05.1960
  23. Daniş Koper 30.05.1960-27.08.1960
  24. Ali Mukbil Gökdoğan 27.08.1960-05.01.1961
  25. Mehmet Orhan Mersinli 05.01.1961-20.11.1961
  26. Mustafa Cahit Akyar 20.11.1961-25.06.1962
  27. Rıfat Öçten 25.06.1962-10.06.1963
  28. İhsan Şeref Dura 13.06.1963-25.12.1963
  29. Abdurrahman Ferit Alpiskender 25.12.1963-15.12.1964
  30. Mahmut Vural 15.12.1964-20.02.1965
  31. Mithat San 20.02.1965-31.07.1965
  32. Kazım Yurdakul 31.07.1965-27.10.1965
  33. Seyfi Öztürk 27.10.1965-03.04.1967
  34. Mehmet Saadettin Bilgiç 03.04.1967-01.08.1969
  35. Mehmet İzmen 01.08.1969-03.11.1969
  36. Nahit Menteşe 03.11.1969-14.12.1970
  37. Mehmet Orhan Tuğrul 14.12.1970-26.03.1971
  38. Haluk Arık 26.03.1971-29.09.1971
  39. Selahattin Babüroğlu 13.10.1971-27.10.1971
  40. Cahit Karakaş 10.10.1971-11.12.1971
  41. Rıfkı Danışman 11.12.1971-15.04.1973
  42. Ahmet Sabahattin Özbek 15.04.1973-26.01.1974
  43. Hasan Ferda Güley 26.01.1974-17.11.1974
  44. Ahmet Sabahattin Özbek 17.11.1974-31.03.1975
  45. Nahit Menteşe 31.03.1975-11.04.1977
  46. İbrahim Aksoy 11.04.1977-21.06.1977
  47. Erol Çevikçe 21.06.1977-21.07.1977
  48. Yılmaz Ergenekon 21.07.1977-05.01.1978
  49. Güneş Öngüt 05.01.1978-12.11.1979
  50. Hüseyin Özalp 12.11.1979-12.09.1980
  51. Necmi Özgür 20.09.1980-02.03.1983
  52. Mustafa Aydın Aysan 02.03.1983-13.12.1983
  53. Veysel Atasoy 13.12.1983-16.09.1987
  54. İhsan Pekel 16.09.1987-21.12.1987
  55. Ekrem Pakdemirli 21.12.1987-30.03.1989
  56. Cengiz Tuncer 30.03.1989-23.06.1991
  57. İbrahim Özdemir 23.06.1991-29.08.1991
  58. Sabahattin Yalınpala 29.08.1991-20.11.1991
  59. Yaşar Topçu 20.11.1991-25.06.1993
  60. Mehmet Köstepen 25.06.1993-12.04.1995
  61. Ali Şevki Erek 29.05.1995-31.10.1995
  62. Oğuz Tezmen 31.10.1995-06.03.1996
  63. Ömer Barutçu 06.03.1996-30.07.1997
  64. Necdet Menzir 30.07.1997-04.08.1998
  65. Arif Ahmet Denizolgun 04.08.1998-11.01.1999
  66. Enis Öksüz 28.05.1999-17.07.2001
  67. Oktay Vural 30.07.2001-05.08.2002
  68. Naci Kınacıoğlu 05.08.2002-18.11.2002
  69. Binali Yıldırım 18.11.2002-08.05.2007
  70. İsmet Yılmaz 08.05.2007-29.08.2007
  71. Binali Yıldırım 29.08.2007-......




Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara

Yanıtlar