Türkiye Ulusal Güvenlik Stratejileri Araştırma Merkezi (TUSAM), 2004 Ocak ayında Ankara`da kurulmuştur. Türk Metal Sendikası tarafından finanse edilmektedir. Türkiye`nin bağımsız bir dış politika izlemesi ve Avrasya coğrafyası ile ilgili de bağımsız bir strateji geliştirmesi gerektiğini savunmakadır. Ulusalcı ve milliyetçi bir çizgide hareket etmektedir. TUSAM Cumhuriyet gazetesi ile işbirliği yaparak Pazartesi günleri yayınlanan Cumhuriyet Strateji ekini çıkarmaktadı

Türkiye Ulusal Güvenlik Stratejileri Araştırma Merkezi

Türkiye Ulusal Güvenlik Stratejileri Araştırma Merkezi (TUSAM), 2004 Ocak ayında Ankara`da kurulmuştur. Türk Metal Sendikası tarafından finanse edilmektedir. Türkiye`nin bağımsız bir dış politika izlemesi ve Avrasya coğrafyası ile ilgili de bağımsız bir strateji geliştirmesi gerektiğini savunmakadır. Ulusalcı ve milliyetçi bir çizgide hareket etmektedir. TUSAM Cumhuriyet gazetesi ile işbirliği yaparak Pazartesi günleri yayınlanan Cumhuriyet Strateji ekini çıkarmaktadır. Özellikle Türk Dünyası ve Avrasyacılık konularıyla yakından ilgilenen TUSAM`ın Avrupa, Amerika, Balkan, Kafkasya, Türkistan, Türkiye, Rusya-Ukrayna, Orta Doğu, Yakın Doğu, Uzak Doğu bölgesel araştırma masaları ve bir dizi işlevsel araştırma masası bulunmaktadır.

Türkiye`yi ilgilendiren ulusal ve uluslararası bütün olaylar, savunma ve ulusal güvenlik, bölgesel-küresel siyasal, ekonomik, sosyal, demografik, teknolojik, hukuki ve tarihi altyapıları, TUSAM`ın başlıca araştırma konularını oluşturur. TUSAM`ın Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Oğuz ÖZBEK, Başkanvekili-Genel Koordinatör Ali KÜLEBİ`dir.

Linkler

  • http://www.tusam.net/
kurum-taslak

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara

Yanıtlar