T��Rkiye'de Ger��Ekle��En Canl�� Bomba Sald��R��Lar��

ISO 639:g

USS Enterprise (NCC-1701)

Endotel lipaz

Endotel lipaz (EL) veya endotel hücre kaynaklı lipaz (İngilizce endothelial cell-derived lipase, EDL) endotel hücreler tarafından salgılanan bir lipazdır.

Abdulhâlık Gucdevanî

Abdulhalık Gucdevani, Orta Asya'da Nakşibendi tarikatına mensup din bilginlerinden birisidir.

Ti plazmit

Ti plazmit Agrobacterium tumefaciens bakterisinin genetik materyalini bitki hücrelerini enfekte edip bir tümör (taç uru) oluşturmasını ve genetik materyalini bitki hücrelerine aktarmasını sağlayan dairesel bir plazmittir. Plazmit, 195 protein kodlayan 196...

Subersonic jetler

Sesten hızlı gtmeyen jetlere denir.Türkiye'de örnek olarak T-37 gösterilebilir.Fakat bu uçaklar evanterden çıkarıldığı için Türkiye'DE ÖRNEĞİ kalmamıştır.

Marder III

Marder III Nazi Almanyası ordusu Wehrmacht tarafından II.Dünya Savaşı sırasında Panzer 38(t) şasesi kullanılarak üretilen bir tank imha edici araçtı. 1942 ile 1944 yılları arasında üretildi ve savaşın sonuna kadar kullanıldı.

Genç Erkekler Avrupa Voleybol Şampiyonası

Genç Erkekler Avrupa Voleybol Şampiyonası, Avrupa Voleybol Konfederasyonu`nun (CEV) düzenlediği ve 21 yaşın altındaki voleybolcuların katılabildikleri bir şampiyonadır. İlk kez 1966 yılında düzenlenen şampiyona, 1982 yılından itibaren düzenli olarak iki y...