Tamag, eski Türklerde bugünkü cehennem kelimesinin eş anlamlısı. Sözün tamağ, tamuk, tamug ve tamu varyantları da vardır.

TAMU (türkçe) anlamı
1. (Aslı: Tamuğdur) Cehennem.
TAMU (türkçe) anlamı
2. cehennem
TAMU (türkçe) almancası
1. die Hölle

Tamu hakkında bilgiler

tamu ile ilgili detaylı bilgilerin yer aldığı sayfa: Tamag

İlgili Konu Başlıkları Tümü

Cehennem

Cehennem Alm. Hölle (f), Fr. Enferr (m), İng. Hell. Âhirette kâfirlerin sonsuz, Müslümanlardan günahkâr olanların da günahları kadar kalıp azâb görecekleri yer. Allahü teâlânın bütün peygamberleri, insanlara Cehennem azâbını haber vermişler, inanmayanları bununla îkâz ...

Tarım

Tarım, bitkisel ve hayvansal ürünler elde etmek amacıyla toprağı işlemeyi ve hayvan yetiştirmeyi içeren etkinliklerin tümü. Tarımla ilgili işler dünyanın bazı bölgelerinde binlerce yıl öncesinden pek farklı olmayan yöntemlerle yürütülürken, bazılarında ileri teknoloji ...

Fundagiller

Fundagiller (Ericaceae), Ericales takımına ait bir bitki familyası.

Gelincikgiller

Gelincikgiller (Papaveraceae), Papaverales takımına ait bir bitki familyası. Kuzey yarımkürenin ılıman ve subtropikal bölgelerinde yayılmış 26 cins 250 kadar tür ihtiva eder.

Chenopodioideae

Chenopodioideae, çiçekli bitkilerden bir alt familyadır.

Tux

Tux, Linux'un resmî maskotu olan, karnı balıklarla dolmuş, yeni geğirmiş, mutlu, tombul bir penguendir. Larry Ewing tarafından 1996 yılında yaratılmıştır.

Rigor Mortis

Rigor mortis veya ölüm sertliği, kaslardaki biyokimyasal bir değişiklikten kaynaklanan ve ölünün uzuvlarını katılaştıran bir ölüm belirtisidir. Bu olgu, oda sıcaklığındaki bir insanda ölümden 3-4 saat sonra görülmeye başlar, 12 saat sonra doruk noktasına ulaşır ve 36 saat ...

Ananasgiller

Bromeliaceae, Poales takımına ait bir familyadır. Tropik bölgelerde yayılmış 60 cins ve 2400 kadar tür ihtiva eder.

Canavarotugiller

Salepgiller veya Orkidegiller (Orchidaceae), Asparagales takımına ait bir familyadır. Salepgiller (Orchidaceae) familyası çiçekli bitkilerin ikinci büyük familyasıdır.

çaygiller

Çaygiller, (Theaceae) Theales takımına ait bir familyadır.

Kediotugiller

Kedi otugiller (Valerianaceae), Dipsacales takımına ait bir familyadır. Kuzey yarımkürenin ılıman bölgelerinde yayılmış 13 cins ve yaklaşık 370 tür ihtiva eder.

Suibriğigiller

Suibriğigiller (Nepenthaceae), Caryophyllales takımına ait bir bitki familyası. Uzak doğuda özellikle Filipinlerde yayılmış tek cins ve 120 kadar tür ihtiva eder.