Tank Man, bkz. Meçhul...

Tank Man hakkında bilgiler

Tank Man ile ilgili bilgilerin yer aldığı sayfamız: Meçhul Asi

İlgili Konu Başlıkları Tümü

Roland (tank)

Fransız ve Alman ortak kuruluşu Euromissile tarafından üretilen Roland, başarılı bir sistem olarak tanınmaktadır. Füzelere nişan hattı güdüm sistemi ile komuta edilmektedir.

Arjun (tank)

Arjun, Hindistan ordusu için üretilen ana muharebe tankıdır. Adını Hindistan'da çok bilinen Mahabharata destanındaki bir kahramandan almıştır.

1989 Tiananmen Meydanı Olayları

1989 Tiananmen Meydanı Olayları (Tiananmen Katliamı olarak da bilinir, Çin'de ise 4 Haziran Vakası ya da aynı anlama gelecek şekilde Altı – Dört olarak anılır), Çin Halk Cumhuriyeti'nde (ÇHC) 1989 yılının 15 Nisan'ı ve 4 Haziran'ı arasında meydana gelen; öğrencilerin, ...

Meçhul Asi

Tank Adam veya Meçhul Asi, 5 Haziran 1989'da, Pekin'deki Tiananmen Meydanı'nda Çin yapımı Type 59 tankları önünde tek başına durarak tankların geçişini engellemeye çalışması sırasında fotoğrafı ve videosu çekilen ve böylece uluslararası kamuoyunda tanınmış olan kişidir. ...

Yılın Dünya Basın Fotoğrafı

Yılın Dünya Basın Fotoğrafı (İngilizce: ''World Press Photo of the Year''), Hollandalı vakıf World Press Photo tarafından Dünya Basını Fotoğraf Ödülleri kapsamında verilen, foto muhabirliğinin en prestijli ödülüdür. Ödülle birlikte 10.000 € verilir.

Ford

Ford otomobil şirketi, Henry Ford tarafından Highland Park, Michigan, A.B.D.'de 16 Haziran 1903 tarihinde kuruldu. Michigan’da iş dünyasına adım atan, otomotiv sektörü lideri Ford Motor Company 6 kıtada, 200 pazarda araç üretimi ve dağıtımı yapmaktadır.

Monster

İngilizce'de canavar anlamına gelen monster ayrıca şu anlamlara gelebilir: