Tank Man, bkz. Meçhul...

Tank Man hakkında detaylı bilgi

Tank Man ile ilgili bilgilerin yer aldığı sayfamız: Meçhul Asi

İlgili Konu Başlıkları Tümü

Roland (tank)

Fransız ve Alman ortak kuruluşu Euromissile tarafından üretilen Roland, başarılı bir sistem olarak tanınmaktadır. Füzelere nişan hattı güdüm sistemi ile komuta edilmektedir.

Arjun (tank)

Arjun, Hindistan ordusu için üretilen ana muharebe tankıdır. Adını Hindistan'da çok bilinen Mahabharata destanındaki bir kahramandan almıştır.

1989 Tiananmen Meydanı Olayları

1989 Tiananmen Meydanı Olayları (Tiananmen Katliamı olarak da bilinir, Çin'de ise 4 Haziran Vakası ya da aynı anlama gelecek şekilde Altı – Dört olarak anılır), Çin Halk Cumhuriyeti'nde (ÇHC) 1989 yılının 15 Nisan'ı ve 4 Haziran'ı arasında meydana gelen; öğrencilerin, ...

Meçhul Asi

Tank Adam veya Meçhul Asi, 5 Haziran 1989'da, Pekin'deki Tiananmen Meydanı'nda Çin yapımı Type 59 tankları önünde tek başına durarak tankların geçişini engellemeye çalışması sırasında fotoğrafı ve videosu çekilen ve böylece uluslararası kamuoyunda tanınmış olan kişidir. ...

Yılın Dünya Basın Fotoğrafı

Yılın Dünya Basın Fotoğrafı (İngilizce: ''World Press Photo of the Year''), Hollandalı vakıf World Press Photo tarafından Dünya Basını Fotoğraf Ödülleri kapsamında verilen, foto muhabirliğinin en prestijli ödülüdür. Ödülle birlikte 10.000 € verilir.

Ford

Ford otomobil şirketi, Henry Ford tarafından Highland Park, Michigan, A.B.D.'de 16 Haziran 1903 tarihinde kuruldu. Michigan’da iş dünyasına adım atan, otomotiv sektörü lideri Ford Motor Company 6 kıtada, 200 pazarda araç üretimi ve dağıtımı yapmaktadır.

Monster

İngilizce'de canavar anlamına gelen monster ayrıca şu anlamlara gelebilir:

Pool

Sigorta havuzu (İngilizce pool kelimesi de kullanılır) , bir grup sigortacının bir araya gelerek kabul ettikleri risklere ortak teminat vermesi. Bir havuz, genellikle sadece kendi üyelerinin kabul ettiği riskleri devralır, dışarıdan risk devralmaz, doğrudan sigorta teminatı vermez.

Kızıl Ordu

Kızıl Ordu, S.S.C.B.'nin ordusudur. Adının ''Kızıl'' olması, komünist rejimi korumasından dolayıdır. II. Dünya Savaşı'nda içine bütün halkı alarak ülkeyi Alman işgalinden kurtarmış ve ülkenin toparlanmasına yardım etmiştir. S.S.C.B.'nin 1991'deki yıkılışına kadar ...

ADATS

ADATS (Air Defense Anti-Tank System; Hava Savunma Tank-Savar Sistemi), İsviçreli Oerlikon ve ABD'li Martin Marietta tatarafından geliştirilmiş olan M113 aracı üzerine monte edilen, etkili bir tanksavar sistemidir.8 fırlatıcısı vardır, lazer güdüm sistemli harp başlığına sahiptir.