Tanrı'nın Varlığı

Tanrı'nın varlığına dair filozof, teolog ve diğer düşünürler tarafından birçok argüman ortaya atılmıştır. Bu maddede yaygın argümanlardan bazılarına yer verilir.Tanrı inancına sahip olanların önemli argümanlarından bir tanesidir herşeyin bir yaratıcıya muhtaç olması ve bu evrenin de sahipsiz olmayacağı.

Tanrı'nın varlığına dair filozof, teolog ve diğer düşünürler tarafından birçok argüman ortaya atılmıştır. Bu maddede yaygın argümanlardan bazılarına yer verilir.

Tanrı inancına sahip olanların önemli argümanlarından bir tanesidir herşeyin bir yaratıcıya muhtaç olması ve bu evrenin de sahipsiz olmayacağı. Bu inancın karşısındakiler de ortaya bu argümanın geçersizliğine dair herşeyin bir yaratıcının olması gerekmediği gibi kabulleri geçersizleme gerekçeleri ve diyelim ki herşeyin bir yaratıcısı var diye başlayan kendiyle çelişme gerekçeleri öne sürmekteler.

"Herşeyin bir nedeni mi vardır?", "Herşeyin bir yaratıcısı mı vardır?", "Buradaki herşeyin kapsamı nedir?" ve benzeri sorulara buradan derli toplu biçimde cevap verebilirsiniz.

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.