Tansu ��Iller

Tansu Çiller - Hakkında yazılanlar

Tansu Çiller - Hakkında yazılanlar

Tansu ciller

Tansu Penbe Çiller (d. 23 Ekim 1946, İstanbul), Türk ekonomist ve siyasetçi.

Tansu Çiller

1946 yılında İstanbul'da doğdu. Robert Koleji mezunu olan Tansu Çiller, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nü bitirmiştir. Doktorasını Connecticut Üniversitesi'nde veren Çiller, doktora sonrası çalışmalarını Yale Üniversitesi'nde devam ettirmiştir.

Özer Uçuran Çiller

Özer Uçuran Çiller (d. 15 Ocak 1937), Tansu Çiller ile evli ve iki çocuk babasıdır. Evliliğinden sonra "Çiller" soyadını aldı.

Çiller

Çoğunlukla beyaz tenli, kırmızı saçlı kimselerde görülen çiller, yüze serpilmiş ufak lekeler halindedir. Nedeni; cildin güneşe karşı gösterdiği tepkidir. Olgunlaşmış çillerin yok edilmesi mümkün değildir.

Ali Rıza Tansu

Ali Rıza Tansu, (d. 1 Ocak 1913 - ö. 5 Mart 1980), Türk futbolcu.

Tanju Okan

Tanju Okan 1938 İzmir doğumludur. Balıkesir Lisesi´nden mezun olduktan sonra İtalya´ya giderek şan eğitimi aldı. Profesyonel müzik yaşamına 1961 yılında Ankara´da başladı.

Necati Çiller

Hüseyin Necati Çiller gazetecilikten yetişmiş, 1940`lı yıllar ve 1950`li yıllarda üst düzey mülki amirliklerde bulunmuş bir bürokrat ve Tansu Çiller`in babasıdır.

Pi (Tanhu)

Pi (Çince: 比 ; pinyin: bǐ, tam adı: 醢落尸逐鞮單于, pinyin: hǎiluòshīzhúdī chányú, taht: MS 48 - MS 56), Güney Hiung-nu'nun tanhu (Güney Tanfu 南單于 nán chán yú). Doğu Hiung-nu'nun Vuçulu Joti Tanhu (烏珠留若鞮單于 pinyin: wūzhūliúruòdī chányú)'nun oğlu...

Panu (Tanhu)