--}}

Tasslehoff Burrfoot

Düzenle|Temmuz 2007

Ejderha Mızrağı serisinin belkide en neşeli en sempatik karakteridir Tasslehoff Burrfoot. Kendisi Kenderyurdu`nda doğan bir kenderdir. Doğası itibarı ile sürekli gezmeyi, yeni yerler keşfetmeyi istemektedir. Etrafına saçılmış keseleri ve o yürüdükçe hop hop hoplayan tepe saçı ile dikkatinizi çeker. Çekmese bile mutlaka siz onun ilgisini çekmişsinizdir ve sizden "yanlışlıkla" düşen bir eşya mutlak suret ile Tass`ın keselerinden birine düşümüştür.

Mızrak Savaşları`ndan önce yolu Solace`a düşmüş ve burada Tanis Yarımelf ve Flint Fireforge ile karşılaşmış ve bir daha da yanlarından ayrılmamıştır. Hem de Flint`in tüm ondan kurtulma çabalarına rağmen... Daha sonra Flint ile aralarında güçlü bir dostluk oluşmuştur. Paladine, nam-ı diğer Fizban ile de yakın dostluğu bulunmaktadır. Mızrak Kahramanları`ndan biridir. Mızrak savaşlarında ve daha sonraki birçok macerada önemli rol oynamıştır. Meraklılığı ve korkusuzluğu sayesinde birçok kişinin göremeyeceği şeyleri görmüş, yapamayacağı şeyleri yapmıştır. Mesela Afet`in bizzat kendisine şahit olmuştur, cehenneme gitmiş, Karanlık Kraliçe Takhisis ile yüzleşmiştir.

-Spoiler- Tasslehoff Burrfoot, bir Mızrak Kahramanıydı, Ölümlü düzlemde Paladine ve Reorx ile yakın arkadaşlık kurmuş bir kenderdi. Kaos`un kendisine karşı verilen mücadelede kahramanca savaşan sevimli kender, Kaos`un kendisini tarafından ezilerek öldürülmüştür.

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.