tayfun

Tayfun, Kasırgalar, şiddetli rüzgarları, ilginç bulut yapıları ve sellere yol açan yağmurlarıyla Dünya'nın en olağanüstü hava olaylarından birisidir. ...

TAYFUN (türkçe) anlamı
büyük okyanus'ta ve çin denizi'nde görülen güçlü tropikal siklon.
TAYFUN (türkçe) anlamı
1. Çin Denizi'nde ve Hint Denizi'nde görülen güçlü kasırga.
TAYFUN (türkçe) anlamı
2. (Türkçe) Erkek ismi - Büyük okyanus ve Çin Denizi'nde görülen şiddetli fırtına.
TAYFUN (türkçe) ingilizcesi
1. n. typhoon,
TAYFUN (türkçe) fransızcası
1. typhon [le]
TAYFUN (türkçe) almancası
1. n. Taifun

Tayfun hakkında bilgiler

Tayfun, Kasırgalar, şiddetli rüzgarları, ilginç bulut yapıları ve sellere yol açan yağmurlarıyla Dünya'nın en olağanüstü hava olaylarından birisidir. Hortumlardan yaklaşık 2000 kat daha büyük olan kasırgalar, yollarına çıkan her şeyi yok eder, verdikleri zararlarla ülkelerin ekonomilerini felce uğratırlar. Genellikle de çok can alırlar. Hortumlar, kısa sürüp belirli ve çok küçük bir alanda etkili olurken; kasırgalar çok geniş alanlara yayılabilir ve yavaş hareket ederler.

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki tayfun maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Tayfun Talipoğlu

Tayfun Talipoğlu 1962 yılında Kars'ta doğdu. İlkokulu Malatya Şeker İlkokulu ve Eskişehir Yunus Emre İlkokulu'nda okudu. Ortaokulu Eskişehir'de, liseyi Ankara Atatürk Lisesi'nde tamamladı.

Tayfun Akgüner

Tayfun Akgüner (d. 15 Ekim 1945; İstanbul) Türk akademisyen, TRT eski Genel Müdürü.

Tayfun Operasyonu

Tayfun Operasyonu, II. Dünya Savaşı’nın Doğu Cephesi’nde, 1941 yılında Alman ordularının, bir duraklamanın ardından Moskova yönünde yeniden başlattıkları genel taarruzlarıdır.

Tayfun Akgül

Prof. Dr. Tayfun Akgül (d. 1963 - İstanbul) Karikatürist, akamedisyen.

Tayfun Güneyer

Talat Tayfun Güneyer 4 ocak 1971 İzmir Karşıyaka`da, dört çocuklu bir ailenin üçüncü çocuğu olarak dünyaya geldi. Çocukluk yıllarını ve gençliğini bağımlılık derecesinde sevdiği Karşıyaka`sının sınırlarının dışına pek çıkmadan geçirdi. Güneyer okumayı daha ...