Tayvan Adas��

Tayvan Adası

Kano köstebeği

Kano köstebeği (''Mogera kanoana''), köstebekgiller (Talpidae) familyasından bir böcekçil memeli hayvan türü.

Formosa Adası

Çin (anlam ayrımı)

Çin kelimesi değişik anlamları olan kavramlar için kullanılır:

Khao Phing Kan

Khao Phing Kan () veya Ko Khao Phing Kan, Tayland'ın Phang Nga Körfezi'nde Andaman Denizi'nde bulunan bir adadır. Tay dilinde Khao Phing Kan ''birbirine yaslanmış tepeler'' anlamına gelir. Ao Phang Nga Milli Parkı adalarından biridir.

Tayvan pasaportu

Tayvan pasaportu veya Çin Cumhuriyeti pasaportu Çin'in belli deniz aşırı Bölgesi ev kaydı ile Çin Cumhuriyeti (Tayvan) vatandaşlarına verilen ulusal seyahat belgesidir.

Akdamar Kilisesi

Van-Tatvan karayolundaki iskeleden yirmi dakikalık bir motor yolculuğu ile ulaşılan Akdamar Adası orijinal kilisesi ile tanınmaktadır. Van'a 55 km. uzaklıktadır. Akdamar Kilisesi yörede hüküm süren Vaspurakan hanedanınca, Kral I. Gakik tarafından M.S. 915...

Kuomintang

Kuomintang ya da Çin Nasyonal Partisi, 1970’lerden beri daha çok Tayvan olarak bilinen Çin Cumhuriyeti’nde kurulu bir siyasi partidir. Çin Cumhuriyeti’nin kurucu ve iktidardaki ve yasama meclisinde en fazla koltuğa sahip partisidir. Merkezi Tayvan adasınd...

Ko Tapu

Ko Tapu (), ''bir ada'' anlamına gelir. ''Khao Tapu'' veya ''James Bond Adası'' olarak da adlandırılan ada, Phang Nga Körfezi, Tayland'da bulunur.

Ada (anlam ayrımı)

Ada, her tarafı suyla çevrili kara parçasıdır. Şu anlamlara da gelebilir: