çalışma var

TBMM 21. Dönem Milletvekilleri listesi

çalışma var

TBMM 21. Dönem Milletvekilleri listesi, 18 Nisan 1999 Türkiye Cumhuriyeti Milletvekili Genel Seçimleri sonucu meclis giren milletvekillerinin bir listesidir. Milletvekilleri, seçildikleri illere göre, alfabetik sırayla listelenmiş olup; aynı ilden seçilmiş milletvekillerinin sıralanmasında, ``seçildikleri`` siyasi parti ve bu partinin kaçıncı milletvekili adayı oldukları göz önünde bulundurulmuştur. Siyasi partilerin sıralanmasında, ``yurt çapında`` en çok oy alan partiden en az oy alana doğru bir sıralama yapılmıştır. Bağımsız ``seçilmiş`` vekillerin adları sıralamanın en sonuna koyulmuştur.

Adana



Resmi Milletvekili Seçim bölgesi Seçildiği Siyasi Parti Bulunduğu Siyasi Parti Özel Görevi
none>60px||İbrahim Yavuz Bildik||Adana||DSP||YP||
none>60px||Tayyibe Gülek||Adana||DSP||DSP||Devlet Bakanı||
60px>|Arif Sezer||Adana||DSP||DSP||Orman Bakanı
none>60px||Ali Tekin||Adana||DSP||DSP||
none>60px||İsmet Vursavuş||Adana||DSP||DSP||
none>60px||Mehmet Metanet Çulhaoğlu||Adana||MHP||MHP||
none>60px||Ali Halaman||Adana||MHP||MHP||
none>60px||Adnan Fatin Özdemir||Adana||MHP||MHP||
none>60px||Recai Yıldırım||Adana||MHP||MHP||
none>60px||Yakup Budak||Adana||FP||FP||
none>60px||Ali Gören||Adana||FP||FP||
none>60px||Mehmet Ali Bilici||Adana||ANAP||ANAP||
none>60px||Musa Öztürk||Adana||ANAP||ANAP||
none>60px||Mehmet Halit Dağlı||Adana||DYP||DYP||


Adıyaman



Resmi Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti Bulunduğu Siyasi Parti Özel Görevi
none>60px||Dengir Mir Mehmet Fırat||FP||FP||
none>60px||Mahmut Göksu||FP||FP||
none>60px||Mehmet Özyol||FP||FP||
none>60px||Mahmut Bozkurt||FP||FP||
none>60px||Mahmut Nedim Bilgiç||FP||FP||
none>60px||Hasari Güler||FP||FP||


Afyon



Resmi Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti Bulunduğu Siyasi Parti Özel Görevi
60px>|Gaffar Yakın||DSP||DSP||
none>60px||Abdülkadir Akcan||MHP||MHP||
none>60px||Mehmet Telek||MHP||MHP||
none>60px||Müjdat Karayerli||MHP||MHP||
none>60px||Sait Açba||FP||FP||
none>60px||Halil İbrahim Özsoy||ANAP||ANAP||
none>60px||İsmet Attila||DYP||DYP||


Ağrı

Resmi Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti Bulunduğu Siyasi Parti Özel Görevi
none>60px||Nidai Seven||MHP||MHP||
none>60px||Celal Sevin||FP||FP||
none>60px||Yaşar Eryılmaz||ANAP||ANAP||
none>60px||Musa Konyar||DYP||DYP||

Amasya

Resmi Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti Bulunduğu Siyasi Parti Özel Görevi
none>60px||Akif Gülle||FP||FP||
60px>|Gönül Saray Alphan||DSP||DSP||
none>60px||Adanan Uçaş||MHP||MHP||
none>60px||Ahmet İyimaya||DYP||DYP||


Ankara

Yıldırım Akbulut

Oya Akgönenç Muğisuddin

Nejat Arseven

Mehmet Arslan

Koray Aydın

Oğuz Aygün

Melda Bayer

Saffet Arıkan Bedük

Mehmet Zeki Çelik

Şefkat Çetin

Sedat Çevik

Cemil Çiçek

Birkan Erdal

Halis Uluç Gürkan

Ayşe Gürocak

Ali Işıklar

Hüseyin Tayfun İçli

Abdurrahman Küçük

Hayrettin Özdemir

Esvet Özdoğu

Mustafa Cihan Paçacı

Eyyüp Sanay

Yücel Seçkiner

Mehmet Zeki Sezer

Aydın Tümen

Rıza Ulucak

Hikmet Uluğbay

Şevket Bülend Yahnici

Antalya

Cengiz Aydoğan

Mehmet Baysarı

Salih Çelen

Kemal Çelik

İbrahim Gürdal

Osman Müderrisoğlu

Mehmet Zeki Okudan

Ahmet Sancar Sayın

Metin Şahin

Tunca Toskay

Nesrin Ünal

Mustafa Vural

Ardahan

Faruk Demir

Saffet Kaya

Artvin

Ergün Bayrak

Hasan Ekinci

Aydın

Cengiz Altınkaya

Halit Dikmen

Ali Rıza Gönül

Ertuğrul Kumcuoğlu

Bekir Ongun

Sema Pişkinsüt

Ali Uzunırmak

Yüksel Yalova

Balıkesir

İlhan Aytekin

Aydın Gökmen

Numan Gültekin

Agah Oktay Güner

Hüseyin Kalkan

Tamer Kanber

Mustafa Güven Karahan

İsmail Özgün

İlyas Yılmazyıldız

Bartın

Zeki Çakan

Cafer Tufan Yazıcıoğlu

Batman

Alaattin Sever Aydın

Ataullah Hamidi

Burhan İsen

Faris Özdemir

Bayburt

Şaban Kardeş

Suat Pamukçu

Bilecik

Hüseyin Arabacı

Sebahat Vardar

Bingöl

Mahfuz Güler

Hüsamettin Korkutata

Necati Yöndar

Bitlis

Yahya Çevik

Zeki Ergezen

Edip Safder Gaydalı

İbrahim Halil Oral

Bolu

Avni Akyol

İsmail Alptekin

Necmi Hoşver

Mustafa Karslıoğlu

Ersoy Özcan

Burdur

Süleyman Coşkuner

Hasan Macit

Mustafa Örs

Bursa

Ali Arabacı

Ali Rahmi Beyreli

Faruk Çelik

Fahrettin Gülener

Mehmet Altan Karapaşaoğlu

Hayati Korkmaz

Orhan Ocak

Burhan Orhan

Recep Önal

Teoman Özalp

Kenan Sönmez

Ahmet Sünnetçioğlu

Orhan Şen

Turhan Tayan

Oğuz Tezmen

Ertuğrul Yalçınbayır

Çanakkale

Mustafa Cumhur Ersümer

Sadık Kırbaş

Nevfel Şahin

Sıtkı Turan

Çankırı

Hakkı Duran

Hüseyin Karagöz

İrfan Keleş

Çorum

Bekir Aksoy

Abdulhaluk Mehmet Çay

Yasin Hatiboğlu

Melek Karaca

Vahit Kayrıcı

Denizli

Beyhan Aslan

Mustafa Kemal Aykurt

Salih Erbeyin

Hasan Erçelebi

Mehmet Gözlükaya

Ali Keskin

Mehmet Kocabatmaz

Diyarbakır

Osman Aslan

Nurettin Atik

Nurettin Dilek

Mehmet Selim Ensarioğlu

Abdulbaki Erdoğmuş

Sacit Günbey

Seyyit Haşım Haşimi

Ömer Vehbi Hatipoğlu

Sebğatullah Seydaoğlu

Salih Sümer

Abdulsamet Turgut

Edirne

Evren Bulut

Ali Ahmet Ertürk

Mustafa İlimen

Şadan Şimşek

Elazığ

Mehmet Kemal Ağar

Mustafa Gül

Latif Öztek

Ali Rıza Septioğlu

Ahmet Cemil Tunç

Erzincan

Mihrali Aksu

Tevhit Karakaya

Sebahattin Karakelle

Erzurum

Zeki Ertugay

Lütfü Esengün

Ayvaz Gökdemir

Mücahit Himoğlu

İsmail Köse

Fahrettin Kukaracı

Aslan Polat

Cezmi Polat

Eskişehir

Necati Albay

Mehmet Mail Büyükerman

İbrahim Yaşar Dedelek

Mahmut Erdir

Süleyman Servet Sazak

Mehmet Sadri Yıldırım

Gaziantep

Nurettin Aktaş

Mehmet Ay

Ali Ilıksoy

Mehmet Bedri İncetahtacı

İbrahim Konukoğlu

Ali Özdemir

Mustafa Rüştü Taşar

Mehmet Hanifi Tiryaki

Mustafa Yılmaz

Giresun

Hasan Akgün

Turhan Alçelik

Burhan Kara

Mustafa Yaman

Rasim Zaimoğlu

Gümüşhane

Lütfi Doğan

Bedri Yaşar

Hakkari

Evliya Parlak

Mecit Piruzbeyoğlu

Hakki Töre

Hatay

Namık Kemal Atahan

Hakkı Oğuz Aykut

Süleyman Turan Çirkin

Mehmet Dönen

Mustafa Geçer

Ali Günay

Süleyman Metin Kalkan

Levent Mıstıkoğlu

Mehmet Şandır

Mehmet Nuri Tarhan

Iğdır

Abbas Bozyel

Ali Güner

Isparta

Osman Gazi Aksoy

Ramazan Gül

Erkan Mumcu

Mustafa Zorlu

İstanbul

Celal Adan

Fadlı Ağaoğlu

Bülent Akarcalı

Abdülkadir Aksu

Ahmet Ziya Aktaş

Erol Al

Abdul Ahat Andican

Azmi Ateş

Aydın Ağan Ayaydın

İsmail Aydınlı

Şamil Ayrım

Mustafa Baş

Mukadder Başeğmez

Rıdvan Budak

Ali Coşkun

İbrahim Nami Çağan

Ahmet Çakar

Tansu Çiller

Mustafa Düz

Mustafa Bülent Ecevit

Süleyman Arif Emre

Yücel Erdener

Mehmet Fuat Fırat

Bülent Ersin Gök

Mehmet Gül

Zafer Güler

İrfan Gündüz

Ahmet Güzel

Ediz Hun

Ayşe Nazlı Ilıcak

Mehmet Ali İrtemçelik

İsmail Kahraman

Hüseyin Kansu

Yılmaz Karakoyunlu

Nazire Karakuş

Mehmet Cavit Kavak

Osman Kılıç

Ali Emre Kocaoğlu

Hayri Kozakçıoğlu

Mehmet Tahir Köse

Aydın Menderes

Hüseyin Mert

Nesrin Nas

Nazif Okumuş

Esat Öz

Hasan Hüsamettin Özkan

İsmail Sühan Özkan

Bozkurt Yaşar Öztürk

Mehmet Pak

Necdet Saruhan

Sulhiye Serbest

Bahri Sipahi

Mustafa Murat Sökmenoğlu

Mehmet Ali Şahin

Ahmet Tan

Güneş Taner

Sadettin Tantan

Erdoğan Toprak

Şadan Tuzcu

Masum Türker

Mustafa Verkaya

Süleyman Yağız

Nevzat Yalçıntaş

Cahit Savaş Yazıcı

Perihan Yılmaz

Osman Yumakoğulları

Bahri Zengin

İzmir

Güler Aslan

Saffet Başaran

Burhan Bıçakçıoğlu

Burhan Suat Çağlayan

Işın Çelebi

Mehmet Çümen

Salih Dayıoğlu

Hayri Diri

Şükrü Sina Gürel

Yusuf Kırkpınar

Hasan Metin

Atilla Mutman

Sümer Oral

Mehmet Özcan

Işılay Saygın

Rifat Serdaroğlu

Rahmi Sezgin

Hasan Ufuk Söylemez

Suha Tanık

Ahmet Kenan Tanrıkulu

Hakan Tartan

Yıldırım Ulupınar

Kemal Vatan

Oktay Vural

Kahramanmaraş

Ali Doğan

Avni Doğan

Mustafa Kamalak

Mehmet Kaya

Metin Kocabaş

Edip Özbaş

Mehmet Sağlam

Ali Sezal

Nevzat Taner

Karabük

Mustafa Eren

Erol Karan

İlhami Yılmaz

Karaman

Hasan Çalış

Zeki Ünal

Fikret Ünlü

Kars

İlhan Aküzüm

Arslan Aydar

Çetin Bilgir

Kastamonu

Murat Başesgioğlu

Muharrem Hadi Dilekçi

Mehmet Serdaroğlu

Nurhan Tekinel

Kayseri

Hamdi Baktır

İsmail Cem

Sabahattin Çakmakoğlu

Sevgi Esen

Abdullah Gül

Salih Kapusuz

Hasan Basri Üstünbaş

Sadık Yakut

Kırıkkale

Kemal Albayrak

Osman Durmuş

Hacı Filiz

Nihat Gökbulut

Kırklareli

Nural Karagöz

Cemal Özbilen

Necdet Tekin

Kırşehir

Mustafa Haykır

Ramazan Mirzaoğlu

Fikret Tecer

Kilis

Doğan Güreş

Mehmet Nacar

Kocaeli

Meral Akşener

Ahmet Arkan

Mehmet Batuk

Halil Çalık

Cumali Durmuş

Sefer Ekşi

Mehmet Vecdi Gönül

Muhammet Turhan İmamoğlu

Kemal Köse

Osman Pepe

Konya

Hüseyin Arı

Faruk Bal

Abdullah Turan Bilge

Veysel Candan

Remzi Çetin

Ali Gebeş

Mehmet Gölhan

Mustafa Sait Gönen

Teoman Riza Güneri

Mehmet Emrehan Halıcı

Ömer İzgi

Hasan Kaya

Mehmet Keçeciler

Özkan Öksüz

Lütfi Yalman

Mehmet Ali Yavuz

Kütahya

Cevdet Akçalı

Ahmet Derin

Kadir Görmez

Emin Karaa

Seydi Karakuş

İsmail Karakuyu

Malatya

Miraç Akdoğan

Oğuzhan Asiltürk

Yaşar Canbay

Basri Coşkun

Namık Hakan Durhan

Mehmet Recai Kutan

Tevfik Ahmet Özal

Manisa

Rıza Akçalı

Hüseyin Akgül

Bülent Arınç

İsmail Bozdağ

Mehmet Necati Çetinkaya

Mustafa Enöz

Hasan Gülay

Ekrem Pakdemirli

Ali Serdengeçti

Mustafa Cihan Yazar

Mardin

Fehim Adak

Süleyman Çelebi

Ömer Ertaş

Metin Musaoğlu

Veysi Şahin

Mustafa Kemal Tuğmaner

Mersin

Ali Er

Ali Güngör

Turhan Güven

Yalçın Kaya

Hidayet Kılınç

Enis Öksüz

Edip Özgenç

Akif Serin

Mustafa İstemihan Talay

Cahit Tekelioğlu

Ayfer Yılmaz

Rüştü Kazım Yücelen

Muğla

Tunay Dikmen

Metin Ergun

Hasan Özyer

Nazif Topaloğlu

Fikret Uzunhasan

İbrahim Yazıcı

Muş

Zeki Eker

Erkan Kemaloğlu

Mümtaz Yavuz

Sabahattin Yıldız

Nevşehir

İsmail Çevik

Mehmet Elkatmış

Mükremin Taşkın

Niğde

Doğan Baran

Eyüp Doğanlar

Mükerrem Levent

Ordu

İhsan Çabuk

Cemal Enginyurt

Eyüp Fatsa

Sefer Koçak

Hasan Fehmi Konyalı

Yener Yıldırım

Şükrü Yürür

Osmaniye

Devlet Bahçeli

Birol Büyüköztürk

Mehmet Kundakcı

Şükrü Ünal

Rize

Mehmet Bekaroğlu

Ahmet Kabil

Ahmet Mesut Yılmaz

Sakarya

Nezir Aydın

Cevat Ayhan

Nevzat Ercan

Şaban Ramis Savaş

Ersin Taranoğlu

Osman Fevzi Zihnioğlu

Samsun

Yekta Açıkgöz

Ahmet Aydın

Tarık Cengiz

Mehmet Çakar

Vedat Çınaroğlu

Ahmet Demircan

Kemal Kabataş

Şenel Kapıcı

Erdoğan Sezgin

Musa Uzunkaya

Siirt

Ahmet Nurettin Aydın

Nizamettin Sevgili

Takiddin Yarayan

Sinop

Metin Bostancıoğlu

Kadir Bozkurt

Yaşar Topçu

Sivas

Mehmet Ceylan

Musa Demirci

Hüsnü Yusuf Gökalp

Mehmet Cengiz Güleç

Temel Karamollaoğlu

Abdüllatif Şener

Şanlıurfa

Yahya Akman

Sedat Edip Bucak

Necmettin Cevheri

Muzaffer Çakmaklı

Eyyüp Cenap Gülpınar

Mehmet Güneş

Zülfükar İzol

Ahmet Karavar

Mehmet Fevzi Şıhanlıoğlu

Mehmet Yalçınkaya

Mustafa Niyazi Yanmaz

Şırnak

Mehmet Sait Değer

Abdullah Veli Seyda

Mehmet Salih Yıldırım

Tekirdağ

Fevzi Aytekin

Bayram Fırat Dayanıklı

Nihan İlgün

Enis Sülün

Ahmet Zamantılı

Tokat

Hasan Hüseyin Balak

Lutfi Ceylan

Mehmet Ergün Dağcıoğlu

Reşat Doğru

Ali Şevki Erek

Bekir Sobacı

Trabzon

Eyüp Aşık

Ali Kemal Başaran

Orhan Bıçakçıoğlu

Nail Çelebi

Şeref Malkoç

Ali Naci Tuncer

Hikmet Sami Türk

Tunceli

Kamer Genç

Bekir Gündoğan

Uşak

Hasan Özgöbek

Mehmet Yaşar Ünal

Armağan Yılmaz

Van

Maliki Ejder Arvas

Mustafa Bayram

Hüseyin Çelik

Ayhan Çevik

Fethullah Erbaş

Fetullah Gültepe

Kamran İnan

Yalova

Yaşar Okuyan

Hasan Suna

Yozgat

İlyas Arslan

Mehmet Çiçek

Ahmet Erol Ersoy

Lütfullah Kayalar

Mesut Türker

Şuayip Üşenmez

Zonguldak

Resmi Milletvekili Seçim bölgesi Seçildiği Siyasi Parti Bulunduğu Siyasi Parti Özel Görevi
none>60px||Ömer Üstünkol||Adana||DSP||YP||
none>60px||Tahsin Baysık||Adana||DSP||DSP||
60px>|Hasan Gemici||Adana||DSP||DSP||Devlet Bakanı
none>60px||Veysel Atasoy||ANAP||ANAP||||
none>60px||Ömer Barutçu||DYP||DYP||||
none>60px||İsmail Cerrahoğlu||MHP||MHP||||






Kaynakça



  • [1] TBMM internet sitesindeki 23. Dönem Milletvekillerinin listesi.


Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara

Yanıtlar