Teofilo Antonio Gutierrez Roncancio ya da kısaca Teófilo Gutiérrez; 17 Mayıs 1985'te Kolombiya'nın Barranquilla kentinde doğan futbolcu.

Teófilo Gutiérrez

Teofilo Antonio Gutierrez Roncancio ya da kısaca Teófilo Gutiérrez; 17 Mayıs 1985'te Kolombiya'nın Barranquilla kentinde doğan futbolcu. == Kulüp kariyeri == ===Barranquilla FC=== Futbola, doğduğu kent olan Barranquilla'yla aynı adı taşıyan Barranquilla FC'de başlayan Gutierrez, burada ilk profesyonel maçlarına 2006'da çıktı. Profesyonel kariyerine başlamadan önce, bu takımın alt yapısında iki sene üst üste gol kralı oldu. 2006'da takımıyla birlikte Kolombiya İkinci Ligi'nde oynadı. Takımıyla çıktığı maçlarda birçok gol atan Gutierrez, geleceği parlak görülen bir oyuncu olarak; Kolombiya'nın önemli takımlarından Atlético Junior'a transfer oldu. ===Junior=== Teofilo'nun yıldızı, 2007'de transfer olduğu Junior takımında parladı. Gutierrez, 2007'den 2009 Ocak ayında Trabzonspor'a transfer olana dek, takımıyla çıktığı 52 maçta 41 gol atarak takımının önemli bir parçası oldu. Bu takımla oynadığı, 6 kupa maçındaysa 4 gol attı. ===Trabzonspor=== Junior'da 43 maçta attığı 41 golle Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu (IFFHS)'nin verilerine göre (2009) , dünyanın en yüksek gol ortalamasına sahip 4. futbolcu olan, Teofilo; bu istatistiğiyle: River Plate, Rubin Kazan, Hamburg, Hertha Berlin ve AZ Alkmaar'ın transfer gündemine girdi. 2009-2010 futbol dönemi ara trasfer döneminde, golcü arayışlarına başlayan Trabzonspor da, eski oyuncusu Şota Arveladze'nin tavsiyesiyle Teofilo'yu transfer gündemine aldı. Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Teofilo ile transfer görüşmesi yapmak için; Kolombiya'ya gitti ve Teofilo ile anlaşan Trabzonspor, oyuncu ile 3,5 yıllık sözleşme imzaladı. Lige de gollerle başlayan Teofilo, daha sonra sağlık sorunlarını gerekçe göstererek izin almadan ülkesine gitti.Check-up sonrası herhangi bir sorun bulunmadı. Daha sonra ise Teofilo'nun Trabzonspor'la iplerinin kopmasına; takım arkadaşı Burak Yılmaz'la yaptığı kavganın sebep olduğu iddia edildi.

Racing Club

11 Şubat 2011 de Racing Club'a transfer olmuştur. Arjantin Ligi'nde oynanan San Lorenzo-Racing Club karşılaşmasında 2 gol birden atarak takımına galibiyeti getiren golleri kaydetmiştir. (Golleri ikinci maçında atmıştır.)

Kaynakça

Kaynaklar

Vikipedi

Yanıtlar