Teklif...

TEKLIF (türkçe) anlamı
1. Yapması için birinden bir iş isteme.
2. 2. anlamı İncelenmek veya kabul edilmek için bir şey sunma
3. önerme
öneri:
Elbise değiştirmek teklifini bir kere de ben tekrar ettim.- R. N. Güntekin.
TEKLIF (türkçe) anlamı
4. birinden yapılması zor
5. eziyetli bir iş isteme
6. içten olmayan
7. resmi davranış.incelenmek ya da kabul edilmek için bir şey sunma
8. önerme
9. öneri.incelenmek için ileri sürülen şey
10. öneri
TEKLIF (türkçe) ingilizcesi
1. n. proposal
2. offer
3. bid
4. tender
5. motion
6. offering
7. overture
8. proffer
9. proposition
10. resolution
11. suggestion
TEKLIF (türkçe) fransızcası
1. proposition [la]
2. offre [la]
3. suggestion [la]
TEKLIF (türkçe) almancası
1. n. Anerbieten
2. Anerbietung
3. Angebot
4. Antrag
5. Offerte
6. Tender

Teklif hakkında detaylı bilgi

Teklif *ABD'de kalmak için vizesi biten başarılı bir kitap editörü olan Margaret ( Sandra Bullock), memleketi Kanada'ya sınırdışı edilmemek ve ABD'de kalabilmek için yıllardır yanında çalışan, hor görüp rahatsız ettiği erkek asistanını Andrew'i ( Ryan Reynolds) kendisiyle evlenmeye zorluyor. Damadın ailesi ile tanışmak için Alaska'ya gittiklerinde, bu sahte evliliğin açığa çıkmaması için verdiği çabalar, Margaret'in bu tuhaf aileyle yaşadığı komik olaylar ile birleşiyor. Başrollerini romatik-komedi filmleriyle tanıdğımız Sandra Bullock ve son yıllarda başarılı yapımlarda boy gösteren Ryan Reynolds'un oynadığı film, sahte evlilik konusunu işleyen klasik filmleri aratmayacak cinsten. Konu Bir kitap editörü, ülkede kalabilmek için erkek asistanıyla evlenmek zorundadır. Yeni çift, çocuğun ailesi ile tanışmak üzere Alaska'ya yolculuk yaptıklarında, sürpriz bir düğünle karşılaşırlar ancak peşlerindeki göçmenlik bürosu yetkililerini başlarından savmak için bu plana sonuna kadar bağlı kalmak zorundadırlar. Oyuncular * Sandra Bullock Margaret Tate, büyük bir New York kitabın yayıncısı bir baş editörü olarak. * Ryan Reynolds Andrew Paxton, editöre terfi etmek isteyen ve onun kitabı yazması yayınlanmış Margaret asistanı olarak. * Mary Steenburgen Grace Paxton, Andrew annesi gibi. * Craig T. Nelson Joe Paxton, Sitka tüm kasaba hakim aile iş sahibi Andrew babası gibi. * Betty White Büyükanne Annie "büyükanne", Andrew büyükannesi ve Joe'nun annesi gibi * Malin Akerman Gertrude, Andrew eski kız arkadaşı gibi.

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki teklif maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.

Şarkı Sözleri

Özcan Deniz tarafından söylenen teklif adlı şarkının sözleri.

geçmişim, karlı buzlu yollardan geçmişim
dilmişim, yeniden yazmısım ateşlere atmışım
küllerimden doğmuşum yeniden
dirimine ölümüne savaşmışım

yaşlıyım, 10 yaşımdan beri yaşlıyım
gençliğim hala ışıl ışıl kullanmadığım
bir sandıkta açılmayı
bekliyor seni çağırsın

kadınım olur musun bu hayatta
ögretir misin bana tatmadığım bir çok duyguyu
bitanem babalıkta bunların arasında
benimle evlenir misin ?

yollarım sana çıktı benim bu hayatta
tam da bittiği yerden tekrar başladı hayat
üstelik daha olgunum ve de başka

kadınım olur musun bu hayatta
ögretir misin bana tatmadığım bir çok duyguyu
bitanem babalıkta bunların arasında
benimle evlenir misin ?

Tayfun Uzun tarafından söylenen teklif adlı şarkının sözleri.

hayat arkadaşım, kadınım olur musun?
bir ömür bir yastıkta
benimle uyur musun?
ömür boyu yanımda
sağlıkta, hastalıkta
en zor anımda benimle olur musun?
gel evet de dünyalar benim olsun
gel olur de aşkımsın biliyorsun
ömür boyu yanımda
sağlıkta, hastalıkta
en zor anımda benimle olur musun?
gel evet de dünyalar benim olsun
gel olur de aşkımsın biliyorsun
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Ahlaksız Teklif

Indecent Proposal 1993 yapımlı romantik dram filmidir. Yönetmenliğini Adrian Lynenin yaptığı film zamanında iyi bir çıkış yapmıştır, filmin senaristi Amy Holden Jones'dir ve filmin başrollerinde Robert Redford, Demi Moore ve Woody Harrelson vardır.

Chicane

Nicholas Bracegirdle yani Chicane Britanyalı elektronik dans müziği yapımcısı, derleyici, şarkı yazarı ve müzik yapımcısıdır.

Civilization

''Sid Meier's Civilization'' (''Civ'' ya da ''Civ I'' olarak da bilinir), Sid Meier tarafından 1991 yılında MicroProse için yapılmış bir sıra tabanlı strateji oyunudur. Oyunun amacı yüzyıllarca ayakta kalabilecek bir medeniyet kurmaktır. Oyun M.Ö. 4000 yılında başlar ve yakın ...

Decemviri

Decemviri (tekil decemvir), Roma Cumhuriyeti'nde bir görevi yerine getirmeleri için atanmış ve Latince "On Adam" anlamına gelen terim.

GUID

Bilgisayar donanımında, GUID Bölümleme Tablosu, fiziksel sabit disk üzerindeki bölümleme tablosunun şeması için kullanılan bir standarttır. Intel tarafından, modası geçmiş ve IBM PC'lerden geriye kalan IBM PC BIOS'ların yerini alması için teklif edilen EFI Standartı'nın bir ...

Lea

Lea, (veya Leah, , ''yorgun'') İbrani atalarından Yakup'un iki eşinden ilki olup Tekvine göre On İki İsrail Kabilesinden altısının ve ayrıca bir de kızın annesidir. Lea, Lavan'ın kızı ve Yakup'un en çok sevip de evlenmek istediği Rahel'in ablasıdır. Lavan, Yakup'un annesi ...