Temsa

Temsa Global, 1968 yılında kurulan ve otobüs ve midibüs segmentinde üretim ve ihracat yapan Türkiye merkezli otomotiv şirketi.
Şirketin Adana'da 555.000 m2’lik alana kurulu fabrikası, 4.000 adet otobüs ve midibüs, 7.500 adet hafif kamyon olmak üzere yılda tek vardiyada toplam 11.250 adet araç üretim kapasitesine sahiptir.

Temsa

Temsa Sabancı Motor Şirketler Grubu 1968 yılında kurulan Temsa, otomotiv sektöründeki faaliyetlerine, 1984 yılında Japon Mitsubishi Motors Corporation ile imzaladığı teknik lisans ve distribütörlük anlaşmaları ile başlamıştır. 1987 yılında, Adana`daki tesislerinde başladığı üretim faaliyetleri ile otobüs, midibüs ve hafif kamyon üretimini “Dünya standartlarında global bir marka olmak” vizyonu ve “Ticari araç üreticisi olarak yenilikçi çözümler üretmek” misyonuyla sürdürmektedir.

Temsa Adana Üretim Tesisleri, yılda 1.000 adet otobüs, 2.000 adet midibüs ve 7.500 adet hafif kamyon üretim kapasitesine sahiptir.

Üretim faaliyetlerinin yanı sıra Mitsubishi ve Komatsu ürünlerinin distribütörü olarak da faaliyetlerini devam ettirmektedir.

Türkiye pazarına yönelik Temsa Diamond, Temsa Safir şehirler arası yolcu otobüsü, küçük otobüs Temsa Powerbus, Temsa Prestij midibüs ve Mitsubishi Fuso Canter hafif kamyon üretimini gerçekleştirmektedir. 2005 yılı son çeyreğinde şehir içi toplu taşıma segmentine yönelik yeni ürün Temsa Metropol tasarlanarak lanse edilmiştir. }

TEMSA TEMSA TEMSA Temsa Temsa

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara

Yanıtlar