Terry Pratchett (d. 28 Nisan 1948, Beaconsfield, Buckinghamshire, İngiltere) İngiliz fantastik komedi yazarı. Diskdünya serisi en ünlü kitaplarıdır.

Terry Pratchett

Terry Pratchett (d. 28 Nisan 1948, Beaconsfield, Buckinghamshire, İngiltere) İngiliz fantastik komedi yazarı. Diskdünya serisi en ünlü kitaplarıdır.

Diskdünya, aynı dünyamıza benzer. Temel farkı küre şeklinde değil de, kutupları iyice preslediğiniz zaman ortaya çıkan bir diske benzer olması. Diskin tam ortasında sivri bir dağ var. Ve disk dünya, yıldızlar arası boşlukta süzülen bir kaplumbağa`nın sırtında dizili dört filin üzerinde dengede durmakta.

Bu dünya kafası karışık kişilikler, enteresan kahramanlar, meyhaneler, büyücülüğün öğretildiği görünmez üniversite, muhtelif şehirler, büyücüler ve cadılar ve mebzul miktarda sıradan halkla doludur.

Serinin Türkiye`de yayımlanmış dokuz kitabı var. Mr.Pratchett, başarılı ve velut bir yazar.}

Terry Pratchett Terence David John Pratchett Тери Пратчет Terry Pratchett Terry Pratchett Terry Pratchett Terry Pratchett Terry Pratchett Terry Pratchett Τέρι Πράτσετ Terry Pratchett Terry Pratchett Terry Pratchett Terry Pratchett Terry Pratchett Terry Pratchett Terry Pratchett Terry Pratchett טרי פראצ`ט Terry Pratchett Terry Pratchett Terry Pratchett Terry Pratchett テリー・プラチェット Terry Pratchett Terry Pratchett Terry Pratchett Terry Pratchett Terry Pratchett Terry Pratchett Terry Pratchett Пратчетт, Теренс Дэвид Джон Terry Pratchett Terry Pratchett Тери Прачет Terry Pratchett Пратчетт Террі

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara

Yanıtlar