Ters Fay Depremi

Fay

Fay Alm. Gesteinsspalte (f), Fr. Faille (f), İng. Fault. Yerkabuğunda yukarıdan aşağı çatlak ve kırılma yüzeyleri boyunca, gözle fark edilebilecek ölçüde bir kayma, yer değiştirme bölgesi. Kayma hareketinin meydana getirdiği düzleme “fay düzlemi” veya “fa...

horst

Horst, merdiven biçimli fay serisindeki iki tektonik çukur arasında veya bir tektonik çukurun iki yanında yükselen kısımdır.

Fay çizgisi

Kırık, fay olarak da bilinir, kıvrılmalar sonucu oluşan kırılmalarda gözde fark edilebilecek ölçüde bir kayma bir yer değiştirme meydana gelmesi sonucu oluşur. Kırıkların uzunlukları boyunca jeolojik tabakalar iki ayrı blok halinde yer değiştirir.

Fay D.Flourite

Fay D.Flourite(ファイ・D・フローライト, Fai D. Furōraito,Fai D.

Fay Hattı (anlam ayrımı)

Fay Hattı şu anlamlara gelebilir:

Evonne Goolagong

Evonne Fay Goolagong Cawley (d.

Doğu Anadolu Fay Hattı

Doğu Anadolu Fay Hattı Türkiye'nin doğusunda büyük bir Kırık dır. Fay, Anadolu Yaylası ve Arabistan Yaylası arasındaki sınır boyunca uzanmaktadır.

Türkiye'deki depremler listesi

Türkiye'deki 5'ten büyük depremleri kapsamaktadır. Türkiye; Kuzey Anadolu Fay Hattı, Doğu Anadolu Fay Hattı ve Ege Graben Sistemi ile deprem kuşağındadır.

Rima Ariadaeus

Rima Ariadaeus, Ay koordinat sistemine göre Ay'ın [http://toolserver.org/~geohack/geohack.php?pagename=Rima_Ariadaeus&params=6.4_N_14.0_E_globe:Moon 6.4 ° Kuzey 14.0°] Doğusunda bulunan ve çizgi şeklinde uzanan linaer bir çatlaktır. Bu çatlak adını, çatla...