Test pilotu

Usta bir havacı olan deneme pilotunun görevi, yeni yapılmış uçaklarda meydana gelebilecek her türlü arıza ve yangını, bir deneme uçuşu ile araştırmaktır.== Vasıflar ==Bir test pilotu olabilmek için:* Test uçuşundan anlamak;* Bir uçağın özelliklerini bütün yönleriyle bilmek;* Her test uçuşunun sonucunu çıkarmak;* Mükemmel bir seziye sahip olmak, ters giden bir şey olduğunda müdahale etmek;* Bir test uçuşu sırasında, ters giden bir şeyler varsa çözüm yolları bulmak;* Ters giden birçok şey varsa, d

Test pilotu

Usta bir havacı olan deneme pilotunun görevi, yeni yapılmış uçaklarda meydana gelebilecek her türlü arıza ve yangını, bir deneme uçuşu ile araştırmaktır.  

Vasıflar

Bir test pilotu olabilmek için: * Test uçuşundan anlamak; * Bir uçağın özelliklerini bütün yönleriyle bilmek; * Her test uçuşunun sonucunu çıkarmak; * Mükemmel bir seziye sahip olmak, ters giden bir şey olduğunda müdahale etmek; * Bir test uçuşu sırasında, ters giden bir şeyler varsa çözüm yolları bulmak; * Ters giden birçok şey varsa, derhal üstesinden gelmelidir. Test pilotlarının mükemmel bir uçuş mühendisliği eğitimi almaları gerekir. 1950'lerden sonra birçok test pilotu Astronot olmuştur.

Ünlü Test pilotları

Bazı ünlü test pilotları şunlardır: * Neil Armstrong, X-15 pilotu, ve Ay üzerinde yürüyen ilk insan.

Yanıtlar