Texas 46

Bilgisayar

Bilgisayar çok sayıda aritmetiksel veya mantıksal işlemlerden oluşan bir işi, önceden verilmiş bir programa göre yapıp sonuçlandıran elektronik araç, elektronik beyin. Kullanıcıdan aldığı verilerle mantıksal ve aritmetiksel işlemleri yapan; yaptığı işleml...

Kriptoloji

Kriptografi, okunabilir durumdaki bir bilginin istenmeyen taraflarca okunamayacak bir hale dönüştürülmesinde kullanılan tekniklerin tümü olarak da gösterilir.

John Wayne

John Wayne (d. 26 Mayıs 1907 – 11 Haziran 1979), Oscar en iyi erkek oyuncu ödülünü almış, kariyerine 1920'lerde, sessiz filmlerle başlamış ABD'li aktör.

D-347 TCG Anıttepe

TCG Anıttepe (D-347), ABD Deniz Kuvvetleri'ne ait Gearing sınıfı bir denizaltı savunma harbi muhribi olan USS Carpenter (DD-825) gemisi II. Dünya Savaşı sonunda, Texas eyaletindeki Orange kentinde kurulu Consolidated Steel tersanesi tarafından 30 Temmuz 1...

Mavi alakarga

Mavi alakarga (Cyanocitta cristata), kargagiller (Corvidae) familyasından genelde Kuzey Amerika'da bulunan bir alakarga türü.

Dallas, Texas

Dallas, ABD'nin en büyük 9. şehri; Teksas eyâletinin en büyük 3. şehridir. Şehri, NBA'da Dallas Mavericks temsil eder.

Dünya Güreş Eğlencesi

Infobox_Company

Dünyadaki nükleer santraller listesi

Bu listede dünya çapında, ticari elektrik üretme maksatlı bütün nükleer santrallar vardır. Askeri, deney, araştırma, gemi vb özel santraller kapsam dışıdır. Listeye, halen hizmette bulunanların yanısıra hizmetten çıkan ve inşaatı sürenlerde dahildir.

Jacqueline Kennedy Onassis

Jacqueline Kennedy Onassis (ilk soyadı: Bouvier, kısaca Jackie) (d. 28 Temmuz 1929 - ö.

Roy Scheider

Roy Richard Scheider (10 Kasım 1932 - 10 Şubat 2008), Oscar ve Golden Globe`a aday gösterilmiş Amerikalı aktör. En çok 1975`teki ``Jaws`` filmindeki polis şefi Martin Brody rolü ile bilinmektedir.