Mrs. Marvel (Bayan Marvel) / Carol Susan Danvers

The Avengers karakterleri listesi

Mrs. Marvel (Bayan Marvel) / Carol Susan Danvers Carol Danvers bir kaza sonunda uzaylı Kree ırkı tarafından yapılan bir makinenin bilinmeyen enerjisinin etkisi altında kaldı.Bu makineden yayılan radyasyon onun genetik yapısını değiştirerek insanüstü güçler verdi.Güçleri Hulku Bile Zorlayabilir.Bunlar uçabilme ve üstün bir önsezi olan yedinci duygudur.Kendisine Miss Marvel adını vererek süper kahramanlar arasına katıldı.

Ant-Man (Karınca Adam) / Giant-Man / Henry "Hank" Pym

Yaptığı araştırmalar sonucu bir kask geliştirdi ve bu kaskın böceklerle ilişkili olduğunu anladı.Kaskı dövüşlerde kullanır.Gücü , bütün böceklerle iletişim kurup onları kontrol edebilir ve de boyunu büyültüp küçültebilir.Bilimle uğraşır ve de savaşmayı hiç sevmez her şeyin barışcıl yolla çözülebileceğine inanır. Wasp'a aşıktır.

Thor / Thor Odinson

Çekici sayesinde şimşeğin tanrısıdır.Çekicini kendisinden başka kimse kullanamaz.Thor'un babası Odin kendisi güç uykusuna yatarken Thor'un gelip tanrı kral olmasını ister.Ancak Thor dünyada insanlara yardım etmeyi ister.

Hulk / Robert Bruce Banner

Grupta adı Hulk değilde Yeşil Dev diye geçer.Başlarda S.H.I.E.L.D. onu yakalamak için uğraşıyordu ancak Demir adam Kurtarıcılar yani Yenilmezler'i kurunca Hulk da bu grupta olduğu için S.H.İ.E.L.D. ajanları buna bişey diyemediler.Öyle güçlüdür ki yerçekimine bile karşı koyabilir.Her şeye sinirlenir.İnsan haline aydan aya zor dönebilir.

Kaptan Amerika / Steven "Steve" Rogers

Gruba , Yeşil Dev'i kutuplarda ararken Yenilmezler tarafından bulunarak yani şans eser katılmıştır.Geçmişi hakkında bişey hatırlamaz.Tek hatırladığı yardımcısı Bucky'di.Yenilmezler'i ilk kez gördüğünde onları HYDRA ajanları sanmıştır ve onlarla kavga etmiştir ancak sonradan onların iyi adamlar olduklarını öğrenmiştir.Güçlüdür ve de kalkanı her tür maddeyi yani ışını geri yansıtabilir kırılmazdır.

Wasp / Janet van Dyne

Gücü uçmak ve büyülüp küçülmektir. Bu yeteneği Karınca Adam'ın güçlerine çok benzer. Ellerinden ışın da atabilir.Karınca Adam'a aşıktır.

Siyah Panter / T'Challa

Wakanda prensidir.Ülkesi Wakanda'nın simgesi olan Siyah Leopar kostümü giyer.Yakın dövüşte çok iyidir.Aslında gruba Wakanda'nın HYDRA tarafından istila edildiği için yardım istemek üzere gelse de yinede gruba katılmıştır.Çünkü Yenilmezler HYDRA'yı durdurup ülkeyi geri almıştır.HYDRA orayı Vibranium bölgesi olduğu için almak istemekteydi.

Hawkeye / Clinton "Clint" Barton

Önceleri S.H.I.E.L.D.'de ajan olmasına rağmen S.H.I.E.L.D.'de diğer bir ajan olan Natasha tarafından HYDRA için çalıştığı yalanı atılmıştır.S.H.I.E.L.D. onu arar ancak o da Yenilmezler'e katılmıştır.Gücü uzak dövüş yani ok fırlatmaktır.Natasha'ya aşıktır.

Jarvis

Demir Adam'ın bütün bilgisayar sistemlerini kontrol eden programdır.Demir Adamın zırhını da o kontrol eder.

S.H.I.E.L.D.

Nick Fury / Punisher

S.H.I.E.L.D.'in baş ajanıdır.

Kara Dul / Natasha Romanoff / Natalia Romanova

Aslında gerçek bir S.H.I.E.L.D. ajanı olmasına rağmen onun sadece Nick Fury HYDRA için çalışmadığını bilir.Hawkeye'i S.H.I.E.L.D.'dan o kovdurtmuştur.Hawkeye aşıktır.

Maria Hill

Kadın bir S.H.I.E.L.D. ajanıdır.Nick Fury'nin yokluğunda S.H.I.E.L.D.'i o yönetmiştir.

Kaynaklar

Vikipedi

Yanıtlar