The Continental

Hurling

Hurling; oldukça hızlı bir spor olmasının yanında esas olarak Gal futbolu'yla beraber İrlanda'nın milli sporudur. Oyuncuları ve izleyicileri arasındaki popülerliği açısından İrlanda'da futbolun arkasıdan 2. olarak gelir. Ülke nüfusunun yarısından çoğu her...

Xenomania

Xenomania, Birleşik Krallık temelli prodüksiyon ekibi. Söz yazarı ve yapımcı Brian Higgins tarafından Dannii Minogue ve Cher ile çalışmalarını tamamladıktan sonra 1990'ların sonunda kurulmuştur. O zamandan beri; Sugababes, Girls Aloud, Sophie Ellis-Bextor...

Dinsizlik

Dinsizlik, kontekste bağlı olarak, ateizm, agnostisizm, deizm, septisizm, özgür düşünce, veya seküler hümanizm anlamı taşıyabilen bir kelimedir.

rezervasyon

Rezervasyon, Amerika`da Kızılderili (Amerikan yerlileri) yerleşim bölgelerine verilen isim. 1840`lı yıllarda oluşturuldu.

Montgomery

Montgomery veya Montgomerie:

Firavunun laneti (Tutank Amon)

Tutank Amon'un 'bilimsel' lanetiM.Ö. 1334-1315 yılları arasında yaşayan Tutank Amon, Eski Mısır'ın en genç yaşta ölen firavunuydu.

İngilizce edebiyat

İngiliz Edebiyatıİngiliz Edebiyatı, İngilizce olarak icra edilen edebiyat türüdür. Bu alanda eser veren sanatçıların ille de İngiliz olması gerekmez. Polonyalı Joseph Conrad, İskoç Robert Burns, İrlandalı James Joyce, Gallerli Dylan Thomas, Amerikalı Edga...

Caesar Rodney

Biyografi bilgi kutusu

Darwin tilkisi

Darwin tilkisi (Pseudalopex fulvipes), köpekgiller (Canidae) familyasının, Canini oymağına ait bir tür. 1831 yılında ünlü İngiliz doğabilimci Charles Darwin tarafından Şili sahilinde bulunan Chiloé Adası'nda keşfedilir.

George Read

George Read (18 Eylül 1773 - 21 Eylül 1798), ABD'li hukukçu ve politikacıdır. Amerikan Bağımsızlık Bildirgesi'nin onaylandığı Kıtasal Kongresine, Delaware delegesi olarak katılmış ve bu belgeyi imzalamıştır.