The Dearly Beloved

düzenle|Mart 2008

The Dearly Beloved, The O.C.`nin 2.sezonun 24. bölümüdür ve aynı zamanda 2. sezon finalidir.

Özet

Sandy evliliğini kurtarmak için hayati önem taşıyan bir karar vermek zorunda kalır. Seth, Summer, Marissa ve Ryan a€˜`Beat Shop``ta çapraz ateş altında kalacaklardır. Kızı Marissa ve ailesi hakkında endişelenen Jimmy Cooper ise Newport`a ani bir dönüş yapar.

Genişletilmiş Anlatım

Kirsten`ın zaten çok içtiğini bilen Sandy, Caleb`in ölümü sonrasında, Kirsten`ın dozu çok fazla aşacağından emindir ve Kirsten`ı tedavi merkezine götürmeyi gizli gizli planlar. Seth, cep telefonuna şarj ararken, Sandy`in odasında katoloğu bulur. Sandy, Seth ile bunu konuşur ve Seth, ilk önce babasına çok kızar. Sonra hak verir.

Bu arada Jimmy Cooper yeniden Newport`a gelir. Jimmy ile Julie yakınlaşırlar ve hep beraber tekrar aile olmaya karar verirler. Marissa da bunu destekler.

Hailey de O.C.`ye döner. Seth ve Summer , Kirsten hakkında konuşurlar ve Summer, Sandy`e hak verir.

Caleb Nichol`un cenazesi olura€¦ Cenaze sonrası a€˜Güle Güle Caleb` partisinde Kirsten çok içer. Bira şişelerini kırıp olay çıkartır. Sandy ise Summer`dan Seth`i, Marissa`yı ve Ryan`ı alıp bir süre onları evden uzaklaştırmasını söyler. Summer, “Beat Shop”`a gitmeyi önerir. Marissa da sorar:`Trey orada değildir, değil mi?`

Jess, Trey`den Beat Shop`ta birini vuruyormuş gibi yapmasını ister. Ve uyuşturucu satmasını ister, bol miktarda para alacaklardır. Ve Trey`in eline silah verir. Marissa, Ryan, Seth ve Summer da Beat Shop`a giderler. Marissa Trey`i görünce tuhaf olur. Summer da bunun nedenini sorar, Marissa da söylemeza€¦ Summer bundan kuşkulanır. Neyse, Trey ve Jess ve alıcı üst kata çıkarlar. Alıcı parayı vermek istemez. Jess de adamı vurura€¦ Beat Shop`ta kargaşa yaşanır. Marissa`nın başı ufak çizilir. Ryan, bunu kimin yaptığını anlar ve eve dönerler.

Ertesi gün, herkes Kirsten`ın içmesinden dolayı duyduğu rahatsızlıkları dile getirir: Ryan, Seth, Doktor, Sandy, Haileya€¦ Tedaviye başlarlar. Bir süre Sandy ve Kirsten tedavi oteli odasına kapanırlar. Kirsten, Sandy`den özür diler.

Ryan da Trey`in evine gider ve ona defolmasını söyler. Sonra Jess gelir ve aldığı paraları gösterir. Bin dolar. Jess ve Trey, Las Vegas`a gideceklerdira€¦Akşam saat 8`de.

Bu arada, Summer, Marissa`yı zorlar ve Marissa, ağlayarak Summer`a Trey`in ona neler yaptığını açıklar. Summer, Seth`e söyler. Seth de Ryan`a söyler. Ryan da hızla Trey`in evine gider.

Seth ve Summer, Marissa`ya haber verir. Marissa hızlıca gider. En yakın kişi odur çünküa€¦

Ryan, Trey`e gidince, Trey, Ryan`a silah doğrultur. Ryan, pes ediyormuş gibi yapar, sonra Trey`e dalar. İki kardeş, kavga ederler ölesiye. Silah da kapının yanına savrulur. Trey, Ryan`ı yere yatırır. Boğazını sıkar, Ryan ölmek üzeredira€¦

Tam o anda içeriye Marissa gelir ve olan bitene hayretle bakar. Trey`i engellemeye çalışır. Fakat, Trey, Marissa`yı odanın bir köşesine fırlatır ve telefon alıp Ryan`ın boğazına bastırır. Ryan, nefes alamaza€¦

O sırada Marissa, silahı fark edera€¦ Silahı alır ve Trey`i vurur. Marissa ve Trey odanın farklı köşelerine yığılırlar. Ryan, bir süre kalkamaz ama sonra kalkar. Tam o sırada, içeri Summer ve Seth girer. Herkes öylece kalır, herkesin yüzünde a€˜Ne olacak şimdi?` şeklinde final karesi.

Devamında

Trey komadadır. Polisler de Ryan ile Marissa`yı sıkıştırmaktadırlar. (Bölüm: The Aftermath)

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.