The Game (Zeka Oyunu)

Kısaca: The Game, amacı var olduğunu unutmak olan ve dünya çapında milyonlarca insan tarafından oynanan bir zeka oyunu. Oyun hakkında düşünmek kaybetmeye teşkil eder ve oyunun kurallarına göre mağlubiyet duyurulmalıdır. Oyun kesintisizdir, oyuncu oyun hakkında düşünmeyi bıraktığında kaybetmeyi de bırakmış olur. ...devamı ☟

The Game, amacı var olduğunu unutmak olan ve dünya çapında milyonlarca insan tarafından oynanan bir zeka oyunu. Oyun hakkında düşünmek kaybetmeye teşkil eder ve oyunun kurallarına göre mağlubiyet duyurulmalıdır. Oyun kesintisizdir, oyuncu oyun hakkında düşünmeyi bıraktığında kaybetmeyi de bırakmış olur.

Kurallar

Oyunun temel kuralları şunlardır: # The Game'i, yeryüzündeki herkes oynamaktadır. (Alternatif olarak "Her zaman oyunu oynamaktasınız." şeklinde kullanılabilir.) # The Game'i düşündüğünüz anda kaybedersiniz. # Mağlubiyet duyurulmalıdır. (Genellikle "Az önce The Game'i kaybettim." gibi bir cümle kullanılır.)

Ek kurallar

Kimi oyuncular, The Game'i daha eğlenceli yapacağını düşündükleri kuralları oyuna eklerler. Bu The Game'in farklı varyasyonlarının ortaya çıkmasına sebep olur. Bu kurallardan en çok uygulananı, "merhamet sürecidir". Bu kurala göre oyuncu, The Game'i kaybettikten sonraki 30 dakika içinde The Game'i tekrar düşünürse, kaybetmez. Bir başka kurala göre, kaybettiğiniz zaman The Game'in kurallarını bilmeyen birine anlatırsınız. Bu kurallara yenisi eklenebilir.

Teknikler

Zihninizi The Game'i düşünmemek için eğitmek zor olduğundan, genelde kaybınızı önlemek yerine başka oyunculara kaybettirmeyi denemelisiniz. Bunu oyuncuların görebileceği yerlere notlar bırakarak, banknotların üzerine yazarak ya da daha yaratıcı yöntemlerle (örneğin oyunculardan birine her su içtiğinde kaybedeceğini söyleyebilirsiniz) sağlayabilirsiniz.

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.