The Kinks

The Kinks, bir İngiliz rock grubuydu . İlk olarak 1960'larda popüler olan grup, 1960'larda ve 70'lerde çok fazla hit şarkı yayımlamıştır. Grup 1964 yılında Ray ve Dave Davies kardeşler tarafından kuruldu.

The Kinks, dönemin en önemli ve etkili rock müzik kuruluşlarından biridir. Müzikleri rhythm and blues, İngiliz müzik salonu, halk ve country gibi çok çeşitli türlerden etkilenmiştir. 1960'ların ortaları ve 1970'lerin başında, grup ticari ve eleştirel olarak başarılı single'lar ve LP'ler yayınladı . Grup, İngiliz kültürünü ve yaşam tarzını gösteren şarkılar ve albümleriyle ün kazandı. Grubun çıkarmış olduğu Face to Face, Something Else, The Kinks Are the Village Green Preservation Society, Arthur, Lola Versus Powerman and the Moneygoround ve Muswell Hillbillies gibi albümler dönemin en etkili kayıtları arasında sayılmaktadır. The Kinks, ABD Billboard tablosunda il 10'a girebilmiş beş single'a sahip olup, albümlerinden dokuzu ilk 40'a girmiştir. İngiltere'de grubun 17 Top 20 single'ı ve beş Top 10 albümü vardır.

1990'da the Kinks'in orijinal dört üyesi Rock & Roll Hall of Fame'e, Kasım 2005'te ise UK Music Hall of Fame'e dahil edildi.

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.