The Rainmaker (1997 Film)

rainmaker

``Rainmaker`` Iron Maiden grubunun ``Dance of Death`` albümünden çıkan ikinci single`dır. Şarkı büyük ölçüde gitarist Dave Murray tarafından yazılmıştır. Gitar solosunu Dave Murray çalmıştır.

Matt Damon

Matt Damon, yönetmenliğini Gus Van Sant'in yaptığı, senaryosunu ise en iyi dostu Ben Affleck ile birlikte yazdığı, Boston'un köhne mahallelerinden birinde yaşayan ve bir matematik dehası olmasına rağmen bu yeteneğini kimseye gösterme şansı olmayan bir gen...

Francis Ford Coppola

10 yaşındayken 8mm’lik bir film çeken ve zamanının çoğunu kukla şovları izleyerek geçiren Coppola, U.C.L.A. sinema okuluna girdikten sonra “ Tonite for Sure ” adlı bir film çekti. 24 yaşına geldiğinde düşük bütçeli filmlerin yönetmeni Roger Corman’ın yanı...

Claire Danes

Oyuncu2

Roy Scheider

Roy Richard Scheider (10 Kasım 1932 - 10 Şubat 2008), Oscar ve Golden Globe`a aday gösterilmiş Amerikalı aktör. En çok 1975`teki ``Jaws`` filmindeki polis şefi Martin Brody rolü ile bilinmektedir.

Georgia Hale

Georgia Hale, 24 Haziran 1905 - 7 Haziran 1985 yılları arasında yaşamış ABD' li sessiz film dönemi sinema oyuncusudur. En önemli rolü Charlie Chaplin ile birlikte rol aldığı 1925 yapımı Altına Hücum (''The Gold Rush'') filmindedir.

John Frankenheimer

John Frankenheimer, (d. 19 Şubat 1930 - ö. 6 Haziran 2002), ABD'li film yapımcısı ve yönetmeni.

Saraybosna Film Festivali

Saraybosna Film Festivali, 1997 yılından bu yana Saraybosna'da gerçekleştirilen film festivalidir.