The Slim Shady Lp

Kısaca: ''The Slim Shady LP'', Amerikalı rapçi Eminem'in ikinci stüdyo albümüdür. Ancak ticari açıdan ilk albümü olarak kabul edilir. Dr. Dre'in Aftermath Entertainment'ı altından 1999 yılında çıkmıştır. ...devamı ☟

The Slim Shady LP, Amerikalı rapçi Eminem'in ikinci stüdyo albümüdür. Ancak ticari açıdan ilk albümü olarak kabul edilir. Dr. Dre'in Aftermath Entertainment'ı altından 1999 yılında çıkmıştır. Albüm hem eleştirel hem de ticari açıdan başarılı bir albüm oldu. İlk haftasında 283,000 satarak listelere TLC'nin FanMail albümünün ardından 2. sıradan girdi. Amerika'nın müzik endüstrisi kuruluşu RIAA tarafından 4x platinum olarak sertifikalandırıldı. Dünya çapında günümüze kadar 9 milyon kopya sattı. "Just Don't Give a Fuck" şarkısı albümdeki ilk ve tek yeraltı teklisidir. İlk resmi tekli ise "My Name Is" oldu. 2003 yılında albüm Rolling Stone dergisinin Tüm zamanların en büyük 500 albümü listesinde 273. sırada yer buldu. Yani değerlendirmelerde 3.5/5 puan almasına rağmen 4/5 puan alan The Marshall Mathers LP'nin üstünde yer aldı.

Şarkı listesi

Not: Sansürlenmiş versiyonda sırasıyla "Bitch", "Cum on Everybody", "Just Don't Give a Fuck" ve "Still Don't Give a Fuck" şarkılarının adları "Zoe", "Come on Everybody", "Just Don't Give" ve "Still Don't Give" olarak değiştirilmiştir.

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.