Theodore "T-Bag" Bagwell

Prison Break karakteri| |Resim = €Ž |Rol = Fox River`da hükümlü
KaçakPanama`da tutuklu |Mevcut durum = Aktif |Suç = 6 defa adam kaçırma, tecavüz ve birinci derece cinayet (Fox River) |Ceza = Şartlı tahliyesiz ömür boyu hapis (Fox River) |Şartlı tahliye = |İlk görünüş = Allen |İlk görünüş num = 1x02 |Son görünüş = Sona |Son görünüş num = 2x22 |Sezon = 1,2 |Canlandıran = Robert Knepper

Theodore "T-Bag" Bagwell Fox`un Prison Break isimli dizisinin karakterlerinden biri.Robert Knepper tarafından canlandırılmaktadır.


Theodore Bagwell , yani kendine seslenilmesini istediği şekilde T-Bag adam kaçırma, tecavüz ve cinayet suçlarından şartlı tahliyesiz ömür boyu hapse mahkum edilmiştir.


Riots, Drills and the Devil bölümde babasının Down Sendromlu kız kardeşine tecavüz etmesi sonucu doğduğunu öğreniyoruz. Defalarca mahkeme tarafından Vandalizm ve hayvanlara işkenceden suçlandıktan sonra 10 yaşındaki Bagwell 4. sınıf öğretmeninin evini yakmaya çalışırken yakalandı ve çocuklar için açılan bir bakımevine gönderildi. Orada ``beyazların üstünlüğünü savunan`` bir çeteyle karşılaştı. Theodore "T-Bag" Bagwell biyografisi ``Fox Broadcasting Company``.

Bagwell büyüdükçe suçları daha ağır bir hal almaya başladı; kötü davranış, ölümcül bir silahla saldırı, cinayete teşebbüs ve nihayetinde çocuk kaçırma, tecavüz ve cinayet. İşte bu ciddi suçlar yüzünden Bagwell, Alabama`nın maksimum güvenlikli Donaldson hapishanesine yollandı ki burada hemen ``beyazlar grubunun lideri`` oldu. Hatta Bagwell`in altında, bu grup o kadar güçlendi ki Donaldson`ın müdürü gurubu dağıtıp üyeleri ülkedeki çeşitli hapishanelere nakletmek zorunda kaldı. Aslında Bagwell, Fox River`a geldiğinde bu gruptan eser yoktu. Ancak karizmatik “T-Bag” sayesinde, iki buçuk yıl sonra cezaevindeki en güçlü gruplardan biri oldu. spoiler

Görünüm

T-Bag dizinin ana karakterleri arasındadır. Birinci sezonun ikinci bölümü olan "Allen"`de T-bag devamlı karakterleri arasında girer.

1. Sezon

Hapsedilmeden önce, Bagwell yetkililerden kaçar, daha önceki evliliğinden iki çocuğu olan dul Susan Hollander ile ilişkisine devam etmektedir. Susan onu Amerikanın en çok arananlar listesinde görünce polise haber verir. Bagwell altı adam kaçırma, tecavüz ve cinayetten Alabama`daki Donaldson Hapishanesine gönderilir. T-Bag gerçek aşkı Susan`da bulduğunu ve değişmeye çalıştığını fakat Susan`nın ona ihanet etmesinden sonra tekrar bir "canavara" dönüştüğünü söyler.

Michael Scofield (Wentworth Miller) Fox River`a geldikten sonra T-Bag oyun arkadaşı olması için onu tuzağa düşürmeye çalışır fakat başarılı olamaz. Irksal isyan sırasında "özel arkadaşı" ölümcül yara alır. Bunu Scofield`ın yaptığını düşünür, T-Bag öc almak ister fakat John Abruzzi onu durdurur.

İkinci isyan sırasında T-Bag kaçışı öğrenir ve eğer Michael ve diğerleri onuda aralarına almazlarsa diğer mahkumlara söylemekle tehdit eder, başka seçenekleri olmadığından teklifi kabul ederler. Grup kaçış için çok kalabalık olduklarını fark ettikleri zaman, Abruzzi T-Bag`e takımdan ayrılmasını veya öldürüleceğini söyler. Misilleme olarak T-Bag Abruzzi`nin boğazını keser fakt onu öldürmeyi başaramaz. T-Bag, Abruzzi`ye ikinci defa saldıracağı zaman C-Note onu durdurur ve Abruzzi`ye burdan çıktıkları zaman ihtiyaçları olduğunu söyler.

T-Bag, Scofield ve diğer altı mahkumla Fox River`dan kaçtıktan sonra hayatını garanti altına almak için kendini Michael`a kelepçeler. Abruzzi sonunda ondan öcünü alır elini balta ile keser, ciddi şekilde yaralanmıştır ve onu orada ölüme terk ederler. T-Bag, kaçakları yakalamak için peşlerinden gider.

2. Sezon

Tek başına kaldıktan sonra elini iyileştirmenin bir yolunu arar. Veterineri anestezi yapmadan elini dikmesi için zorlar. T-Bag onu öldürür ve elbiselerini değiştirip arabasını alır. Sonra saçlarını sarıya boyatır ve Charles Westmoreland`ın D.B. Cooper`ın sakladığı paralarını almak için Utah`a doğru yola çıkar.

T-Bag kandırdığı başka bir adamın arabasını alarak yakalanmaktan kurtulur. T-Bag genç bir kızı baştan çıkartmaya çalışırken kızın babası ile kavga eder. T-Bag kavgayı kazanır ve adamın arabasını alarak Tooele, Utah`a Lincoln ve Michael`dan önce varmak için yola çıkar.

T-Bag Tweener`la birlikte Westmoreland`ın paraları nereye gömdüğünü gösteren haritayı çalar. Daha sonra Lincoln ve Michael onu yakalar ve oda ezberledikten sonra haritayı yer. Lincoln ve Michael paraları bulmak için onuda yanlarına almak zorunda kalır. Westmoreland`ın paralarının bulunduğu yeri kazmak için C-Note ve Sucre gruba sonradan katılır. T-Bag orda oturan birini rehin alınca durum değişir. Onlar parayı ele geçirdikten sonra, T-Bag para dolu çantayı gazete dolu başka bir çantayla değiştirerek onları kandırır, sonra Sucre paranın hepsini ona verilmesini talep eder.

Sonra beş milyon doları tren istasyonudaki bir dolaba kilitler, T-Bag tutuklanmadan önce aşık olduğu Susan`ı bulmaya gider fakat Brad Bellick ve Roy Geary`ye yakalanır. Beş milyon doların yerini öğrenmek için ona işkence yaparlar, o anahtarı yutar ve onlarda anahtarı dışarı çıkarmak için uğraşırlar. Bellick polis çağırır ve ayrılmadan önce T-Bag`i kalorifer peteğine bağlar.

Pratt, Kansas`da T-Bag barda savaş gazisi bir adamla tanışır, sonra adama aniden saldırır ve adamın protez kolu çalar. Sonra Denise adında bir postacı ile tanışır, Susan Hollander`ın adresini öğrene bilmek için onu kandırır ve ilişkiye girer. Denise onun arandığını görür ve T-Bag onu öldürür.

T-Bag Susan Hollander`ın Ness City, Kansas`daki evine gider ve kendini içeri davet ettirir. O Susan`a hayatının aşkı oluduğunu söylemekte ısrarcıdır. T-Bag tekrar Hollanderlarla aile hayatına başlar, çocuklar onun suçlu olduğunu bilmemektedir. Oyun oynarlarken, Susan sakladığı silahını almaya gider, T-bag onu bulur ve alır. Bu duruma çok sinirlenir ve aileyi rehin alır ve ön kapıyı tahta ile kapatır.

Susan`nın bir arkadaşı öğle yemeği için gelir, T-Bag şüphe uyandırmadan onu cezbeder. Susan`nın arkadaşı Hollanderları ve T-Bag`i kitap kulübüne davet eder, T-Bag aileyi ayrıkamak için zorlar.

T-Bag aileyi çocukken yaşadığı Alabama`daki eve götürür, flashbekte T-Bag çocukken başarılı bir öğrencidir fakat babası ona cinsel tacizde bulunur. T-Bag entellektüel kelime bilgisini babasından öğrendiğini söyler, onu sözlükten eş anlalı ve zıt anlamlı kelimeleri ezberlemek için babasının zorladığını söyler. T-Bag gezegenin son Bagwell ailesini oluşturacağı için mutludur, Susan`a çocuklarıyla birlikte bir aile kurmaları için yalvarır. Susan reddeder, T-Bag onu zorlar ve çocukları kilere kapatır. T-Bag dalgın dalgın bir baltaya bakmaktadır. Biri 911`i aramıştır ve polisler onları kurtarır. T-Bag yolun karşısında ağlamaktadır yerde açık kalmış bir telefon vardır, kalbi kırılmıştı.T-Bag Sona adlı bölümde nezarethaneye düşer.

Dipnotlar

reflist

LinklerŞablon:Prison Break

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.