Thom Yorke

Kısaca: Radiohead`in solisti/söz yazarı/bestecisi.Özellikle, grubun ilk dönemlerinde "Bir sonraki intihar Thom Yorke mu??" tipindeki sorulardan oldukça sıkılmış ve basına röportaj vermekten kaçınmıştır. Bu tutumu, o dönemki kadar katı olmamakla beraber, günümüzde de devam etmektedir. Radiohead`in Kid A ve Amnesiac ile geçirdiği metamorfozun Jonny Greenwood ile mimarlığını yapmış olan Yorke, son dönemlerde elektronik müziğe eğilim göstermiştir. ...devamı ☟

Radiohead`in solisti/söz yazarı/bestecisi.Özellikle, grubun ilk dönemlerinde "Bir sonraki intihar Thom Yorke mu??" tipindeki sorulardan oldukça sıkılmış ve basına röportaj vermekten kaçınmıştır. Bu tutumu, o dönemki kadar katı olmamakla beraber, günümüzde de devam etmektedir. Radiohead`in Kid A ve Amnesiac ile geçirdiği metamorfozun Jonny Greenwood ile mimarlığını yapmış olan Yorke, son dönemlerde elektronik müziğe eğilim göstermiştir.

The Eraser

Thom Yorke 2006 yılında, önceki Radiohead albümlerinden de tanıdığımız Nigel Godrich`in prodüktörlüğünde The Eraser adlı ilk solo çalışmasını kaydetti. Elektronik soundda olan albüm, Radiohead`in konseptüel ve "soğuk" Kid A albümüne göre daha anlaşılır ve daha doğrudan bir çalışma olarak değerlendirilir. Yorke, besteleri oluştururken Jonny Greenwood`un önceki çalışmalarda kaydettiği materyallerden yararlanmıştır. Bu argümana dayanarak, basında bu albüm için "Kid A den arta kalanlar" yorumları da yapılmıştır. Yorke, albümün çıkışının grup arkadaşları tarafından onaylanmış olmasına oldukça sevindiğini ve bu albümün asla Radiohead`in sonu olarak değerlendirilemeyeceğini belirtmiştir.


Parçalar

 1. The Eraser
 2. Analyse
 3. The Clock
 4. Black Swan
 5. Skip Divided
 6. Atoms For Peace
 7. And It Rained All Night
 8. Harrowdown Hill
 9. Cymbal Rush

LinklerKaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.