Tibet Ağırtan, (d. 12 Temmuz 1965 Mersin) Türk Rock Müzik sanatçısı.

Tibet Ağırtan

Tibet Ağırtan, (d. 12 Temmuz 1965 Mersin) Türk Rock Müzik sanatçısı.

1979 - 1994 yılları arasında MAVİSAKAL adlı rock müzik grubunun vokalistliğini yaptı. 1995`de gruptan ayrılıp, solo çalışmalara yöneldi. 1995 yılında “Yat geliyorum” ve 1997 yılında “Kalk gidiyorum” adlı iki solo albümü çıkmıştır. “Kırık Kalpler” topluluğu ile bir süre bar çalışmaları yapan sanatçı, 1998`de Avustralya`ya yerleşmiştir.

2005 yılında Tanju Eren, Korhan Karuşağı, Batur Yurtsever ve Nedim Tanyolaç ile "Kırık Kalpler Blues Band" adlı grubu kurmuş ve pek çok festivalde sahne almıştır.

2006`da yayınlanan MAVİSAKAL`ın "Son...ki..beş..on" albümünde Murat Tümer, Tibet Ağırtan, Taylan Dedeoğlu ve Batur Yurtsever kadrosu ile yeniden bir araya gelmiştir.

Der ki: "Çikolatalı dondurma, sessizlik, rock`n`roll ve sudoku severim. 14 yaşımdan beri gitar çalıyorum. İstanbul`un neredeyse her şehrinde oturdum. Avustralya`da uzun süre yaşadım. Elektronik teknisyeniyim. Ses teknis-yeniyim. Bilgisayar mühendisiyim. Öğretmenim. Matematikçiyim. Futbolcuyum. Basketbolcuyum. Şarkı yazarım. Otomobil kullanmayı tercih etmem. Gitar görünce alasım gelir. Alkollü içecekler, eğitim, banka, sigorta ve telekom sektörlerinde çalıştım. Hiç evlenmedim, evlenene mani olmadım. Çoluk yok, çocuk yok. Yalnız şarkılar var. Aşk var. Doğum günüm 12 Temmuz. Hediyeleri geri çevirmem. Şömineli ev isterim. Televizyonu uyumak için kullanırım. Ciddiye alınması gerekmiyen şeyleri ciddiye almam. Bir gün öleceğimi bilirim. Herkesin öleceğini bilmediğini de bilirim. Futbol takımı tutmam. Denizde dolaşmayı tercih ederim. Doğdum doğalı büyümekteyim. Bir türlü varamadım."

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara

Yanıtlar