Tim Berners-Lee

Tim Berners-Lee 1989'da HTML programlama dilini geliştirerek Dünya Çapında Ağ (WWW) olarak da tanımlanan bilgi paylaşım sistemini kurmuş olan bilgisayar profesörüdür.

Tim Berners-Lee kaç yaşında?

Tim Berners-Lee 62 yaşında.
Tim Berners-Lee, günü, bir Çarşamba günü doğdu. 63. yaşına basacağı bir sonraki doğum gününe, bugünden itibaren 228 gün var.
Tim Berners-Lee'nin burcu İkizler.
Tim Berners-Lee doğduğunda adı Timothy John Berners-Lee.
Evet, Tim Berners-Lee yaşıyor.

Tim Berners-Lee hakkında bilgiler

Sir Tim Berners-Lee 1989'da Dünya Çapında Ağ (WWW) olarak da tanımlanan bilgi paylaşım sistemini kurmuş olan bilim insanıdır.

Aynı zamanda ilk tarayıcısı yazılımı 1990 yılında geliştirmiştir.

1994 yılında Ağ ile ilgili standartları dünya çapında belirleyecek açık bir kurum olan W3C'yi kurmuştur.

İnsanlık kültürüne katkılarından ötürü 2004 yılında kendisine Sir ünvanı verilmiştir.

Bulup geliştirdiği HTML adlı bilgisayar dili nedeniyle Web'in babası kabul edilen, İngiltere Kraliçesi tarafından resmen Sir ilan edilmiş olan bilgisayar profesörü.

Kendisi şu anda World Wide Web Consortium'un (W3C) başkanı, MIT'de kıdemli araştırmacı ve Southampton Üniversitesi'nde bilgisayar bilimleri profesörüdür.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Sir Tim Berners-Lee

Sör Tim Berners-Lee 1989'da CERN laboratuvarlarında HTML işaretleme dilini geliştirerek Dünya Çapında Ağ (WWW) olarak da tanımlanan bilgi paylaşım sistemini kurmuş olan bilgisayar profesörüdür. Web'in babası kabul edilir.

Tim Berners Lee

Sör Tim Berners-Lee 1989'da CERN laboratuvarlarında HTML işaretleme dilini geliştirerek Dünya Çapında Ağ (WWW) olarak da tanımlanan bilgi paylaşım sistemini kurmuş olan bilgisayar profesörüdür. Web'in babası kabul edilir.

Tim O'Reilly

Tim O'Reilly , (İrlandaca: Tadhg Ó Raghallaigh) O'Reilly Media'nın kurucusu, Açık kaynak destekçisi, Macromedia yönetim kurulunda çalışmış olan kişidir.

XML

Genişletilebilir İşaretleme Dili (Resim:Small Orange XML Button for RSS Page.gif XML; eXtensible Markup Language), hem insanlar hem bilgi işlem sistemleri tarafından kolayca okunabilecek dökümanlar oluşturmaya yarayan, W3C tarafından tanımlanmış bir standarttır. Bu özelliği ile veri ...

Dünya Çapında Ağ Birliği

Dünya Çapında Ağ Birliği (''World Wide Web Consortium'' ya da kısaca ''W3C'') Ekim 1994'te Ağ'ın mucidi Sir Tim Berners-Lee tarafınan MIT ve CERN bünyesinde kurulmuş uluslarası Dünya Çapında Ağ (WWW) standarlarını belirleyen örgüttür.Birliğin standartlarına uyan ağ ...

Marjinal Tüketim Eğilimi

Steven Paul Jobs (24 Şubat 1955'de doğmuştur) Apple Computer'in genel müdürüdür ve bilgisayar sanayisinin önderlerindendir. Apple'in ortaklarından olup (Steve Wozniak öbür ortaktır) 1976 yılında kurdukları bu firma bugünkü ev bilgisayarlarının gelişmesinde önemli yer ...

Dünya Çapında Ağ

Dünya Çapında Ağ (World Wide Web; WWW; Web), İngilizce örümcek ağları için de kullanılan Web sözcüğünden yola çıkılarak günümüzde genel olarak, internet üzerinde çalışan ve www ile başlayan adreslerdeki sayfaların görüntülenmesini sağlayan servis için ...