Titus Welliver

Kısaca: Titus Welliver (12 Mart 1961) ABD'li oyuncu. ''Lost'' ve ''Deadwood'' adlı dizilerdeki oyunculuğu ile bilinmektedir. ...devamı ☟

Titus Welliver (12 Mart 1961) ABD'li oyuncu. Lost ve Deadwood adlı dizilerdeki oyunculuğu ile bilinmektedir. Welliver New Haven, Connecticut'ta doğdu. Annesi moda tasarımı çizeri Norma, babası ise ünlü manzara ressamı Neil Welliver'dır. New York Üniversitesi'nde drama üzerine eğitim aldı. 1980'lerin başlarında film ve televizyon kariyeri başladı. Welliver The Doors, Mulholland Falls, Twisted, Biker Boyz ve Assault on Precinct 13 gibi birçok filmde roller üstlendi. Mobsters filminde Al Capone rolünü üstlendi ve NYPD Blue dizisinde doktor rolünde oynadı. Daha sonra Deadwood dizisinde Silas Adams rolünü ve Ben Affleck'in Gone Baby Gone filminde Lionel McCready rolünü oynadı. Laurence Fishburne ile uzun zamandan beri arkadaş olan Welliver, Fishburne'nün yönetmenlik denemesi olan Once in the Life adlı yapımda oynadı. Wellive, Prison Break dizisinin 15. ve 16. bölümlerinde oynadı ve NBC'nin Life dizisinde Kyle Hollis karakterini canlandırdı. Lost dizisinin 5. sezon finalinde Jacob'ın isimsiz intikamcısı olarak göründü. Aynı karakteri 6. sezonda da canlandırmaya devam etti. Supernatural dizisinin 5. sezonunun ikinci bölümünde "War" karakteri olarak göründü. 2009'da CBS'nin The Good Wife dizisinde Julianna Margulies ve Chris Noth ile birlikte oynadı.

Televizyon çalışmaları

* Glen Childs, The Good Wife * Silas Adams, Deadwood * Jimmy O'Phelan, Sons of Anarchy * Doktor, NYPD Blue * Temsilci, Prison Break * Kyle Hollis Life * Tom Landricks, Special Victims Unit, 4. sezon, "Resilience" bölümü * "The Man In Black", Lost, 5. ve 6. sezon. * "War", Supernatural * Henry Summers, Total Recall 2070 bölüm "Personal Effects" * Jack Lowery, Brooklyn South * Max Burke, Voyager, "Equinox, 1. ve 2. bölüm" * Doug Spinney, The X-Files, bölüm "Darkness Falls"

Dış bağlantılar

*

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.