Tiyatro Öteki Hayatlar

Tiyatro Öteki Hayatlar, İstanbul`da yerleşik olan özel bir tiyatrodur. right 2005 yılında, Galatasaray Üniversitesi Tiyatro Topluluğu`nun mezun üyeleri tarafından kurulmuştur.

ÖdülleriIlk Kez O Yıl Sahnelenmiş Olan En Başarılı Yerli Oyunun Yazarı H. Can Utku - Karşılaşmalar Pelin Doğru - Karşılaşmalar

Oyunları  • Ölü Güvercin, H.Can UTKU
“Ölü Güvercin” Mitos-Boyut 1. Oyun Yazma Yarışması` nda Başarı Ödülü` ne layık görülmüştü. İç içe geçmiş dört aşk üçgeninden kurulu geometrisiyle oyun, aşk, ölüm, yitirme, kabullenme, anlama, bağışlama gibi insan duygularına ilişkin temalar üzerine bir “soru sorma egzersizi” niteliğinde.
  • Yalnızlık Oyunları, Gülçin KAYA / H.Can UTKU
Yalnızlığın çoğullaştırılması fikri üzerine birbirinden bağımsız iki kısa oyundan oluşan "Yalnızlık Oyunları" projesi, Gülçin Kaya`nın yazıp yönettiği "Çoksesli Yalnızlık" ve H. Can Utku`nun yazıp yönettiği "Yalnızların Düeti" adlı oyunları tek bir prodüksiyon içinde izleyiciye sunuyor.
  • Karşılaşmalar, H.Can UTKU
Tek perdelik oyun, izleyiciyi 20`li, 40`lı ve 70`li yaşlardaki üç çiftin karşılaşma öykülerine tanık ediyor.
  • Herkes Bize Bakıyor, H.Can UTKU
Sahnesiz Tiyatro Günleri için özel olarak hazırlanan oyun içerik olarak, "kamuya açık bir ortamda özel sorunlarını yükses sesle tartışan bir cift" fikrinden yola çıkarak "mahremiyet, özel hayatın gizliliği, teşhircilik, röntgencilik, ilgi çekme isteği, başkalarının yaşamlarına ilgi duyma eğilimi" temalarını takip ediyor.
  • Öteki, H.Can UTKU
Bir pazar sabahı aynı apartmanın dört farklı dairesinde yaşanan birbirinden bağımsız dört ayrı öyküyü sahneye taşıyan oyun, izleyiciye ikili ilişkilerdeki üçüncü kişi faktörü üzerine dört çeşitleme sunmayı amaçlıyor.
  • Adviye, H.Can UTKU
Otuzlu yaşlarının ortalarında iki kadın... Biri iyi bir anne, diğeri başarılı bir avukat. İkisinin de adı Adviye. Üstelik bundan çok daha fazla ortak noktaları var. Günün birinde ve hiç beklenmedik biçimde karşılaşmaları onları kendi geçmişlerine doğru birer yolculuğa çıkarıyor ve hayatlarının daha önce farkında olmadıkları birer yüzünü keşfediyorlar. Yoksa hepimizin hayatlarının birden çok versiyonu mu var?

Linkler

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara

Yanıtlar