TOBB Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi

TOBB, Ankara’da bir üniversitenin kuruluşuna öncülük etmektedir. 1 Temmuz 2003 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanarak hukuki kuruluşunu tamamlayan TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, 2004-2005 öğretim yılında faaliyete geçecektir. Türkiye Odalar ve Borsalar Eğitim ve Kültür Vakfı ( TOBEV ) tarafından kurulan üniversite, ilk yıllarında 3 Fakülte, 2 Enstitü ve Araştırma Merkezlerinden oluşacaktır.

TOBB, Ankara’da bir üniversitenin kuruluşuna öncülük etmektedir. 1 Temmuz 2003 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanarak hukuki kuruluşunu tamamlayan TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, 2004-2005 öğretim yılında faaliyete geçecektir.

Türkiye Odalar ve Borsalar Eğitim ve Kültür Vakfı ( TOBEV ) tarafından kurulan üniversite, ilk yıllarında 3 Fakülte, 2 Enstitü ve Araştırma Merkezlerinden oluşacaktır.

Ankara Söğütözü’nde yaklaşık 60.000 m2 kapalı alana sahip tesislerde araştırma ve eğitim-öğretim yapacak olan üniversitenin önümüzdeki yıllarda yeni fakülte ve bölümleriyle büyümesi hedeflenmektedir.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nin 2004-2005 eğitim-öğretim yılında açılacak olan üç fakültesi şunlardır:

1) Fen-Edebiyat Fakültesi, 2) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, 3) Mühendislik Fakültesi.

Söğütözü kampüsü, Atatürk Orman Çiftliği’nin çevrelediği bir alanda, hem şehrin merkezinde, hem de şehir gürültüsünün dışında bir konumdadır. Olimpik ebatta yüzme havuzu, eğitim havuzu, fitness merkezi, sauna, kapalı spor ve konser salonuna sahip tesisler öğrencilerin sportif ve rekreatif ihtiyaçları için ideal özellikler taşımaktadır.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi farklı program anlayışıyla Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu ekonomik ve sosyal açılımlara yönelecektir.

Üniversitemiz, seçeceği üstün yetenekli öğrencilere başarma güdüsü vererek kamu ve özel sektörlere lider yönetici yetiştirme amacını taşımaktadır. Öğrencileri sadece mesleki bilgi ile donatmak değil, ülke sevgisi, başarma hırsı, yöneticilik formasyonu ve arzusu ile dolu olarak mezun etmeyi sağlayacaktır.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, Türk Ekonomisinin ihtiyaç duyduğu uygulamaya ve hayata dönük uzmanlar yetiştirerek, öğrencilerine istihdam avantajı sağlamayı hedeflemektedir.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi öğrencilerine iki tür burs vermeyi planlamaktadır. Öğrencilerin %50’sine sağlayacağı öğrenim ücreti muafiyeti dışında her bölümün başarılı öğrencilerine vereceği aylık burslar yoluyla başarı teşvik edilecektir. Başarılı öğrencilerin iş çevreleri ile tanışmaları için üniversite içinde kurulacak işe yerleştirme birimi ise öğrencilerin istihdamları için fırsatlar yaratacaktır.

Kaynak

: http://www.etu.edu.tr/ Üniversitenin resmi web sitesi adresi

İlgili başlıklar

 • Liste - Türkiye'deki üniversiteler

 • Görüşler

  Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
  Gürüş/yorum alanı gerekli.
  Markdown kodları kullanılabilir.

  TOBB Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi
  TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi