Touareg Turk, Türkiye`nin ilk ve tek profesyonel macera yarış takımıdır. Ali Rıza Bilal önderliğinde 2003 yılında kurmuştur. Touareg Turk ülkemizin macera yarışı tarihinde bir ilke imza atarak, X-Raid World Cup`da elemeleri geçerek Kanada`da yapılan Macera Yarışı Dünya Şampiyonası`nda yarışmaya hak kazanmıştır. ...

Touareg Turk hakkında detaylı bilgi

Touareg Turk, Türkiye`nin ilk ve tek profesyonel macera yarış takımıdır. Ali Rıza Bilal önderliğinde 2003 yılında kurmuştur. Touareg Turk ülkemizin macera yarışı tarihinde bir ilke imza atarak, X-Raid World Cup`da elemeleri geçerek Kanada`da yapılan Macera Yarışı Dünya Şampiyonası`nda yarışmaya hak kazanmıştır.

Ayrıca Touareg Takımı ve kurucusu AliRıza Bilal Türkiyenin ilk Motorsuz Macera yarışını düzenleyen kişisidir. Trophy Coliseum 2000-2001-2002-20003 Efes Dark Mediterranean challenge 2001 Salomon Adventure Race Series 2004-2005-2006 Salomon Winter Challenge 2005 Gillette MAch3 Turbo Outdoor Challenge 2004-2005 Salomon Media challenge 2006 Kürtün Macera Yarışı 2007düzenlemiş olduğu bazı macera yarışlarıdır.

Touareg Turk Takımı ülkemizin ilk ve tek profesyonel macera yarış takımı olup;amacı Türkiyede ki macera yarışçı sayısını artırmak, yurt dışında yarışıp tecrübelerini ülkedeki macera yarışçıları ve potansiyel yarışçılarla paylaşmak ve ülkede uluslararası bir macera yarışı düzenlemektir.

Linkler

  • Touareg Türk[1]


taslak

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Touareg turk maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.
İlgili Konu Başlıkları Tümü