trafik kazası

Trafik kazası, bir kara yolu taşıtının diğer bir taşıta, yayaya, hayvana ya da herhangi bir nesneye çarpmasıdır. Trafik kazaları sonucu yaralanma, maddi zarar ve ölüm meydana gelebilir.

Trafik Kazası hakkında bilgiler

Trafik kazası, bir kara yolu taşıtının diğer bir taşıta, yayaya, hayvana ya da herhangi bir nesneye çarpmasıdır. Trafik kazaları sonucu yaralanma, maddi zarar ve ölüm meydana gelebilir. Trafik kazalarının oluşmasında başta sürücü, araç ve yol olmak üzere pek çok etmen etkilidir. Kara yolunda ölümlü bir trafik kazası ilk kez 31 Ağustos 1896 günü gerçekleşmiştir. İrlandalı gök bilimci Mary Ward, kuzeninin buharlı arabasından düşmüş ve araba tarafından ezilerek yaşamını yitirmiştir. == Ayrıca bakınız == == Dış bağlantılar == * Güncel trafik kazaları

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki trafik kazası maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

23 Ocak 2006 Ankara'da Trafik Kazası

23 Ocak 2006 Pazartesi günü sabah saat 09.05'te Celal Bozkurt yönetimindeki 06 ZKM 84 plakalı özel halk otobüsü, içindeki 15 yolcu ile İstanbul Yolu'nda önündeki kar temizleme aracını geçmek istedi. Ancak aşırı sürat nedeniyle direksiyon hakimiyetini kaybeden sürücü Bozkurt, ...

Karayolları Trafik Kanunu

2918 Sayılı Trafik Kanunu, 13 Ekim 1983 tarihinde T.B.M.

Türk Trafik Tarihi

== Osmanlı Devleti Dönemi == ===== Karayolları =====Eskiçağlardan 15. 16. yüzyıllara kadar, doğu ile batı arasında bir ticaret köprüsü olan Anadolu'nun karayolu ulaşımında önemli bir yeri vardı.