TRT 3, 2 Ekim 1989'da Türkiye Radyo Televizyon Kurumu'na bağlı olarak yayın hayatına başlamıştır.TRT 3, spor ağırlıklı bir televizyon kanalıdır. Pekin 2008 Olimpiyat Oyunları

TRT 3TRT 3 Logo (Amblem)
TRT 3 Logo (Amblem)
TRT 3, 2 Ekim 1989'da Türkiye Radyo Televizyon Kurumu'na bağlı olarak yayın hayatına başlamıştır. TRT 3, spor ağırlıklı bir televizyon kanalıdır. Pekin 2008 Olimpiyat Oyunları bu kanalda canlı olarak yayınlamıştır. Çeşitli zamanlarda TBMM TV ve TRT-GAP olarak yayın yapar.

TRT 3'ün Türkiye' ye tanışırdığı diziler şunlardır : Matlock, M*A*S*H, Perry Mason, Agatha Cristie'den Poriot, Cinayet Dosyası, Dedektiflik Bürosu, Automan, Bu Dünyanın Dışından, Sevgi Bağları, Houston Şovalyeleri, Manimal, Altın Kızlar, Manuela ve 30'lu Yaşlar.

Siyah-Beyaz TV Dönemindeki diziler, TRT 3'le yeniden hayat bulmuştur:Walton Ailesi, Küçük Ev, Tatlı Cadı, Bonanza ve Columbo.

Ayrıca TRT 3'te eskiden mahalli dil ve lehçelerde "Kültürel Zenginliğimiz" adı altında yayın yapardı.Eskiden yayınladığı dil ve lehçeler: Boşnakça, Arapça, Kurmanci (Kürtçe), Çerkezce ve Zazaca ama şu an bu dil ve lehçeleri yayınlamamaktadır.

Bağlantılar

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara

Yanıtlar