TRT Haber

TRT Haber, TRT tarafından kurulan haber kanalıdır. 18 Mart 2010 tarihinde yayına başlamıştır. Kanal açıldıktan sonra TRT 2 kapatıldı. Kanalın genel yayın yönetmenliğini Ahmet Böken yapmaktadır. Kanalda program yapan önemli isimlerden bazıları şunlar: Kadir Çöpdemir, Ergün Babahan, Sedat Laçiner, Fulin Arıkan, Defne Sarısoy.

TRT Haber, TRT tarafından kurulan haber kanalıdır. 18 Mart 2010 tarihinde yayına başlamıştır. Kanal açıldıktan sonra TRT 2 kapatıldı. Kanalın genel yayın yönetmenliğini Ahmet Böken yapmaktadır. Kanalda program yapan önemli isimlerden bazıları şunlar: Kadir Çöpdemir, Ergün Babahan, Sedat Laçiner, Fulin Arıkan, Defne Sarısoy. Programlardan bazılar Sosyal Medya

Söz Millette

,

Stratejik Akıl

, Avrupa Vizyonu,

8 Sütuna Manşet

, Ekonomi Ajandası, Araftakiler, Medya Müfettişi, Yüzyılın Manşetleri, Gün Sonu, Şehrin Rengi, TRT Arşivinden, Kuşak Farkı, 45 Dakika, Gündemdekiler, Tarih Dergisi, Bağlantı Noktası, Şehir ve Medeniyet, Dünya Turu.Neler Oluyor,Açık Büfe,Reçetesiz Hayat

8 Sütuna Manşet

Programın yönetmeni ve yapımcısı Mehtap Sabuncu. Ünlü gazeteciler, önemli manşetler ve Türkiye’nin gündemini belirleyen kişiler, haberlerin perde arkası

8 Sütuna Manşet

programında verilmeye çalışılıyor.

8 Sütuna Manşet

, hafta içi her gün TRT Haber’de 15.15'te yayınlanmakta.

Stratejik Akıl

Uluslararası Stratejik Araştırmalar Kurumu Başkanı ve Uluslararası İlişkiler öğretim üyesi Doç. Dr. Sedat Laçiner'in sunduğu programda Türkiye ve dünya gündeminde yer alan olaylar konuklarla birlikte tartışılıyor.

Stratejik Akıl

, her Cuma günü saat 20:10'da başlıyor. Cumartesi sabahı 03:10'da ise tekrarı yayınlanıyor. Programın yapımcısı Cengiz Yel.

Söz Millette

Televizyon dünyasında farklı formatlarda hazırladığı programlarla dikkatleri üzerine çeken Kadir Çöpdemir ile sokağın gündemi yapılan röportajlarla yansıtılmaya çalışılıyor.

Söz Millette

, hafta içi her gün TRT Haber’de ekranlara geliyor.

Haber Bültenleri

Kanalda her saat başı haber bültenleri yer alıyor. Ayrıca 21:30'da Hafta Sonu Haber var. TRT Haber'in haber spikerleri arasında Sevval Çöpur,Cengizhan Cevahiroğlu,Tijen Karaş,Defne Sarısoy, Serra Karaçam ve Fulin Arıkan var.

İşin Doğrusu

Salı günleri 23:10'da yayınlanan programın yönetmeni Vedat ADIGÜZEL. Yapımcılar ise Faruk GÜVEN Ahmet RIŞVANLI. Programı Doç. Dr. Ünsal BAN sunuyor. Ekonomi ve Politikaya ilişkin konuşulanlar ve konuşulamayanlar İşin Doğrusu'nda masaya yatırılıyor.

Kaynaklar

Vikipedi

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.