--}}

Tuğba Kalafatoğlu

İstanbul Vehbi Koç Vakfı Koç Özel Lisesi'nin ardından A.B.D.

İstanbul Vehbi Koç Vakfı Koç Özel Lisesi'nin ardından A.B.D.'de University of Nebraska'da Siyaset Bilimi ve Uluslararası İşletmeyi yüksek derece ile "Honors" bitirdikden sonra A.B.D. Washington D.C. Georgetown Üniversitesi'nde Bryce and Harlow Business and Government Affairs Institute'u bitirdi. Master derecesini Uluslararası Hukuk ve Uluslararası İlişkiler dalında Georgetown Üniversitesi'nden aldı.

Uzun yıllardan beri yurt dışında ve yurt içinde Siyasi ve Yönetim Danışmalığı'nın yanısıra; A.B.D. Beyaz Saray'da ve Demokrat Parti'de Uluslararası Siyasi Danışman, Lobbyist ve Fundraiser görevlerinde bulundu.

1996 Clinton-Gore, 2000 Gore-Lieberman, 2004 Başkanlık seçimlerinde üst düzey seçim danışmanlığı, Amerikan Kongresi'nde bulunan bir çok senatöre ve milletvekiline seçim ve politik danışmanlığının yanı sıra bir çok sivil toplum örgüt kuruluşları ve Amerikan şirketleri için bağış kampanyaları ve Yönetim- Liderlik ve Organizasyon eğitimleri düzenlemiş, danışmanlık hizmeti vermiştir. A.B.D.'de Medya sektöründe Washington Times'da Uluslararası Proje Genel Müdürü ve Washington Post'da Siyasi Analist görevlerinde bulunmuştur.

Yurt içi ve Yurt dışı platformda çeşitli kişi ve kuruluşlara yönetici danışmanlığında bulunmaktadır. Yönetim danışmanlığı kapsamında hedef odaklı yaratıcı takımlar, kurumsal arayış-fark yaratmak, liderlik ve yöneticilik, ödül yönetimi ve motivasyon, performans değerlendirme, personel oryantasyonu ve iş başında eğitim, pro-aktif proje yönetimi, yaratıcı problem çözme teknikleri, uluslararası pazarlarda başarı, etkin satış teknikleri, sonuç odaklı yaşam ve zaman yönetimi, bir fikir yaratmak vs. yer almaktadır. Yöneticilik, Organizasyon geliştirme, uluslararası ticaret, performans, motivasyon ve verimlilik artırma konularında A.B.D., Meksika, Japonya, Kanada, İngiltere'de konferanslar ve eğitimler vermiştir. Birçok makalesi basılmıştır. "Cultural Impacts on Global Business" ve "Unity and Disunity in Balkans" adlı kitapları vardır.A.B.D.'de 1996,1997,1998 senelerinde Kim Kimdir ? Who's Who Among Students In American Universities & Colleges'de seçilerek yer almıştır. Amerikada 2000 senesinde Yılın Genç Politikacısı, 2002 senesinde Yılın Kadını seçilmiştir. Ayrıca 2002,2003,2004 senesinde Kim Kimdir ? Who's Who Among Executives'da seçilerek yer almıştır. 2006 senesi için Who's Who in the World'de dünya genelindeki başarılı kişiler statüsünde seçilmiştir.Su anda Tugba Kalafatoglu & Associates uluslararası şirketininde yönetim kurulu başkanlığını yürütmektedir. Ayrıca üniversite öğretim üyeliği bulunmaktadır. Halen A.B.D.'de DNG, WIN yönetim kurulunda yer almaktadır. Türkiye Georgetown Mezunlar Derneği Başkanı, Clinton-Gore Mezunlar Derneği Üyesi, Pi Gamma Mu International Honor Society for Social Science, Omicron Delta Gamma The National Leadership Honor Society, Uluslararası Kadın Yöneticileri Derneği Üyesi , Uluslararası İşKadınları Konsey Üyesi, Washington Network Group, American Political Science Association ve American Association of Political Consultants.

İngilizce ve Fransızca bilmektedir.


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.