Turkish Ziraat Bank Bosnia Dd

Kısaca: Ziraat Bankası A.Ş.`nin iştiraki Turkish Ziraat Bank Bosnia dd 19 Mart 1997 tarihinde Bosna-Hersek`te faaliyete geçen ilk yabancı sermayeli banka ve halen Bosna-Hersek`teki tek Türk Bankası. Ayrıca, ülkede bireysel bankacılık konusunda öncü banka olmasının yanı sıra kredi kartı ve çağrı hizmetini başlatan ilk banka konumunda. ...devamı ☟

Ziraat Bankası A.Ş.`nin iştiraki Turkish Ziraat Bank Bosnia dd 19 Mart 1997 tarihinde Bosna-Hersek`te faaliyete geçen ilk yabancı sermayeli banka ve halen Bosna-Hersek`teki tek Türk Bankası. Ayrıca, ülkede bireysel bankacılık konusunda öncü banka olmasının yanı sıra kredi kartı ve çağrı hizmetini başlatan ilk banka konumunda.

Yaklaşık 26 milyon euro olan sermayesinin yüzde 68`i Ziraat Bankası A.Ş., yüzde 32`si ise sermayesinin tamamı Ziraat Bankası A.Ş.`ye ait olan Almanya merkezli Ziraat Bank International A.G.`ye ait.

2004 yılına kadar Saraybosna`da tek şube ile faaliyetini sürdüren Turkish Ziraat Bank Bosnia dd. 2004 ve 2005 yıllarında Zenica, Tuzla, Ilıca, Mostar ve Bihaç şubelerini de faaliyete geçirerek toplam şube sayısını 6`ya yükseltti. Şubelerin dışında 2 alt şube ve 6 ofisle birlikte toplam faaliyet gösteren birim sayısı 14`e ulaştı.

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.