Tuzcul ��Ak����R

Tuzcul salkımçiçeği

Tuzcul salkım çiçeği (Silene salsuginea), karanfilgiller (Caryophyllaceae) familyasına ait çok yıllık otsu bir bitki türü. Tuzlu topraklarda yetişen tek salkım çiçeği türüdür.

Tuzcul glayöl

Tuzcul glayöl (Gladiolus halophilus), süsengiller familyasına ait soğanlı, çok yıllık otsu bir bitki türüdür. Haziran-Temmuz aylarında çiçek açar ve 25-55 cm'e kadar boylanabilir.

Tuzcul kirpidikeni

Tuzcul kirpidikeni (Acantholimon halophilum), diş otugiller familyasına ait, çok yıllık çalımsı bir bitki türü. Deniz seviyesinden yaklaşık 900-1100 m yükseklikteki tuzlu bozkırlar, tuzlu tepecikler ve açık çam ormanlarında yetişir.

Tuzcul salkım çiçeği

Tuzcul salkım çiçeği (''Silene salsuginea''), karanfilgiller (Caryophyllaceae) familyasına ait çok yıllık otsu bir bitki türü.

Tuzcul sabunotu

Tuzcul sabun otu (Saponaria halophila), karanfilgiller (Caryophyllaceae) familyasından bir bitki türü. Mayıs ayında çiçek açar.

Tuzcul sabun otu

Tuzcul sabun otu (''Saponaria halophila''), karanfilgiller (Caryophyllaceae) familyasından bir bitki türü. Mayıs ayında çiçek açar. Genellikle Orta Anadolu'da yayılış gösterir. Gövde uzunluğu 5-15 cm arasında değişir.

Tuzcul andız otu

Tuzcul andız otu (''Inula aucherana''), papatyagiller (Asteraceae) familyasına ait, çok yıllık, sarı çiçekli, otsu bir bitki türüdür.

Tuzcul ada çayı

Tuzcul ada çayı (Salvia halophila), ballıbabagiller (Lamiaceae) familyasına ait, çok yıllık otsu bir bitki türü. Ağustos-Ekim aylarında çiçek açar ve 40-70 cm boya ulaşabilir.

Tugrul karaaslan

Tugrul Tanyol