Kars iline bağlı bir ilçe. Yüzölçümü 1.912 kilometrekare, nüfusu 24.137 dir Yüzeyi tatlı meyilli, çıplak yamaç ve sırtlardan ibarettir. Tarım ve hayvancılık, halkın başlıca geçim kaynağıdır Merkezi 2.287 nüfuslu Tuzluca kasabasıdır.

Tuzluca

Kars iline bağlı bir ilçe. Yüzölçümü 1.912 kilometrekare, nüfusu 24.137 dir Yüzeyi tatlı meyilli, çıplak yamaç ve sırtlardan ibarettir. Tarım ve hayvancılık, halkın başlıca geçim kaynağıdır. Merkezi 2.287 nüfuslu Tuzluca kasabasıdır.
bende tuzlucaliyim gercekten tuzlucanin esi bulunmaz ben ingilterde yasiyorum 13 ulke gezdim tuzluca gibisi yok misafir perver insanlar ic ice hele birde aksam olunca 3 5 arkadas bir araya gelip muhabet etmek super tum tuzlucalilara selmalar ersan yilmaztekin
slm ben cemal gümüştekin aşağı mah oturuyom şu an taksimdeyim tuzlucayı ve arkadaşları çok özledim memleket gibisi yok
ben tuzlucadan yaşar benim ilcem cok güzel ve temizdir insanımız cok iyi ve temiz ruhlu misafir perverdir burdan butun halklara sesleniyorum gelin ve görün ondan sonra yorum yapın ama bundan kendim kadar eminim pişman olmuyacaksınız m.yaşar.h
bende tuzlucalıyım suan afganıstanda askerim butun tuzlucaları cok seviyorum guzel yurdum benim
TUZLUCA AYRIM YAPMADAN İNSAN YETİŞTİREN BİR MEKTEPTİR, BU MEKTEPTE YETİŞİP PİŞEN İNSANLARIMIZ DÜNYANIN BİR ÇOK YERİNDE BELLİ MEVKİLERE GELMİŞLER VE BU MEVKİLERİNDE DE HEMŞEHRİLERİMİZE HİZMET ETMEKTEDİRLER.
buranın pamuk ve kayısısı meşhur tuzluca osmankoydenim ama istanbul doğumluyum köyümü inşallah en kısa zamanda ziyaret ederim hiç göremedim sitede köylerin fotoğraflarida olursa cok memnun olurum
TUZLUCA''NIN TUZ MAĞARALARI MEŞHURDUR,ASTIM VE NEFES DARLIĞ ÇEKENLER TUZ MAĞARALARINDA BİRKAÇ GÜN VEYA BİRHAFA ORDA BULUNMAK ŞARTI İLE HASTALAR KENDİLERİNİ İYİLEŞMİŞ OLARAK HİSEDERLER.TUZLUCA''NIN SULARI DOĞALDIR,SAFTIR VE TEMİZDİR HİÇ ÇEKİNMEDEN İÇİLİR FARKINI HEMEN ANLARISIN.TUZLUCA''NIN BUĞDAYI TATLIDIR EKMEKLERİN TATI HARİKADIR.SÜTÜ VE YOĞURDU KATSIZIDIR SAFIN SAFIDIR YEDRİKÇE YİYESİN GELİR.TUZLUCA''NIN HAFASI IĞDIR''IN HAVASINA BENZEMEZ KIŞLARI SİSSİZ VE SIÇAKTIR YAZLARI SERİN VE RÜZGARLIDIR.TUZLCA''NIN HAMURKESEN KÖYÜNDE KENİDİN PİŞİR VE KENDİN YE ALABALIK TESİSLERİ BULUNMAKTADIR ETRAFINDA AKARSULAR VAR BARAJI VAR TAM KAFA DİNLEME VE TATİLYERİDİR.
TUZLUCA KAYSISI HARİKADIR SULARI BERRAK VE BUZ GİBİDİR
tuzluca tarım kredi kooperatifi faaliyetlerini artırarak vadesi geçen alacaklarını tahsil etmekte ve tarım sigortalarının faydalarını yöre halkına anlatarak sigortacılık faaliyetlerinde bir ilki gerçekleştirerek erzurum bölge birliğinde bölge birinciliğini elde etmiştir.bunadan sonrada tuzluca tarım kredi kooperatifi yetkilileri olarak en iyi hizmeti sunacağız.


İlgili konuları ara

Yanıtlar