U��Ur Utlu

Üçüncü Ur Hanedanı

Üçüncü Ur Hanedanı, Üçüncü Ur Sülalesi, Üçüncü Ur İmparatorluğu ve benzeri isimlerle anılan, Mezopotamya'da bir dönem egemen olmuş, Ur kenti temelli Sümer hanedanıdır. Kısa bir dönem boyunca (yaklaşık 100 yıl, MÖ 2100-MÖ 2000) bölgesel bir siyasi güç olmu...

U and Ur Hand

nanna

Nanna Sümer mitolojisindeki ay-tanrıdır. Kaderin tanrısı olarak da anılan Nanna, Enlil ve Ninlil'in oğludur. Nanna Sümerce "aydınlatıcı" mânâsına gelir.

Sin (Tanrı)

Nanna Sümer mitolojisindeki ay-tanrısıdır. Kaderin tanrısı olarak da anılan Nanna, Enlil ve Ninlil'in oğludur. Nanna Sümerce "nurlu" veya "aydınlatıcı" mânâsına gelir. Kutsal şehri Ur'dur. Babil ve Asur'da ise bu tanrıya Sin denmiş, ve ona Harran'da da ta...

Sin

Nanna Sümer mitolojisindeki ay-tanrıdır. Kaderin tanrısı olarak da anılan Nanna, Enlil ve Ninlil`in oğludur. Nanna Sümerce "aydınlatıcı" mânâsına gelir.

You and Your Hand

Utu-hegal

Utuchengal, Uruk'un beşinci hânedanlığından bir sümer kralıdır. Uruk'un hükümdâr ailesinden olup MÖ 2119-2112 arası Uruk kralıydı. Diktirdiği birkaç yazıt, zamânını aydınlatan târihî kaynaklardır.

Uluru

Uluru (UFA: /uluɻu/) Ayers Rock olarak da bilinir, Avustralya çöl bölgesinde kumtaşından oluşan bir kaya formasyonu.

İzlanda'nın fiyortları

İzlanda'daki fiyortların listesi :

Cher Lloyd

Cher Lloyd , ( d. 28 Temmuz 1993) Malvern doğumlu İngiliz pop şarkıcısı ve rapçidir.