VAHI (türkçe) anlamı
1. Mânâsız
2. saçma. Ehemmiyetsiz.
3. Ahmak. Düşkün. Zaif.
VAHI (türkçe) anlamı
4. boş
5. saçma
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Vahi Öz

Vahi Öz 12 Şubat 1969’da prostat kanserinden öldü. Vahi Öz, Erten Eğilmez’in 1965’te gerçekleştirdiği Kart Horoz filminde yarattığı Horoz Nuri tiplemesiyle tanınmış ve Mualla Sürer’le birlikte Türk sinemasının unutulmaz çiftlerinden birini oluşturmuştu.

Badem şekeri

''Badem Şekeri'', senaryo, yapım ve yönetmenliğini Osman F. Seden'in üstlendiği 1963 yapımı Türk filmidir.

Barut Fıçısı

''Barut Fıçısı'', senaryo ve yapımcılığını Osman F. Seden'n üstlendiği, Zafer Davutoğlu'nun yönettiği 1963 yapımı Türk filmidir.

Bekâr Odası

''Bekâr Odası'', Safa Önal'ın senaryosunu yazdığı, Türker İnanoğlu'nun yapım ve yönetmenliğini üstlendiği 1967 yapımı Türk filmidir.

Kandil Gecelerinin Kökeni

Kandil, ağzı oldukça küçük, yayvan ve yuvarlak bir kap biçiminde olan, içinde sıvı bir yağ ile fitil bulunan tarihi bir aydınlanma aracıdır. Kandilin kullanışı mumdan da eskidir. Antik çağlardan kalmış eşyalar arasında, kazılarda en çok rastlanılan kandildir. İlk ...

Adile Naşit

Adile Naşit, asıl adı Adile Keskiner olan Türk sinemasının ünlü oyuncusu 17 Haziran 1930’da İstanbul’da doğdu. Tiyatro oyuncusu Amelya Hanım ile ünlü komedyen Naşit’in kızı olan Adile Naşit, babasının ölümü üzerine öğrenimini yarım bırakarak, 1944 yılında ...

Hz. Muhammed Mustafa

Hz. Muhammed (S.A.