VEDAT (türkçe) anlamı
1. (Arapça) Erkek ismi - Sevgi
2. dostluk
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Vedat Tek

I. Ulusal. Mimarlık üslubunun önde gelen temsilcilerinden Mehmet Vedat Tek 9 Mayıs'ta İstanbul’da öldü.

Vedat Okyar

Vedat Okyar, (d. 1945 Bursa) - (ö. 20 Temmuz 2009 İstanbul) eski futbolcu, spor yazarı, yorumcu.

Vedat Sakman

1949 yılında Konya'da doğan Sakman, profesyonel müzik yaşamına, müzisyen bir babanın oğlu olarak, İzmir'de lise çağlarında başladı. İlk çaldığı enstrüman davul oldu. Daha sonra gitarla tanıştı.

Vedat Dalokay

Vedat Dalokay Türk mimar ve siyaset adamı. 10 Kasım 1927'de Elazığ'da doğdu. İlk ve orta tahsilden sonra 1944'te İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesine girdi. 1949'da bu fakülteyi bitirdikten sonra devlet hizmetine girdi. 1950-51 yıllarında PTT ve Bayındırlık ...

Vedat Günyol

Paris’te başladığı Devletler Hukuku doktorasını 2. Dünya Savaşı yüzünden yarım bırakmak zorunda kaldı ama 10 yıl sonra geri dönerek tamamladı. Paris’te bulunduğu sürede Halide Edip Adıvar ve eşi Adnan Adıvar ile yakın dost oldu. Halide Edip Adıvar ile ortak...

Vedat Alaton

Vedat Alaton, 1961 doğumlu iş adamı. Babası iş adamı ve Alarko`nun kurucusu İshak Alatondur ve ikinci çocuğudur. Leyla Alaton kardeşidir.

Vedat Ali Dalokay

Vedat Ali Dalokay, (d. 10 Kasım 1927, Elazığ – ö.

Vedat Günyol Deneme Ödülü

Ünlü Deneme yazarı Vedat Günyol anısına düzenlenen deneme ödülü. İMEV (İstanbul Marmara Eğitim Vakfı), Marmara Eğitim Kurumları ve Maltepe Üniversitesi tarafından kurulmuştur. İlki 2005 yılında Nermi Uygur`a verilmiştir.