Volkswagen Transporter, 1940 yıllarının sonunda yollara çıkan ve yepyeni bir sınıfı otomotiv dünyasına kazandıran Volkswagen Transporter beşinci jenerasyonuyla karşımızda... Türkiye'ye ye sadece panel van, camlı van ve city van isminde üç farklı karoser seçeneği ile ithal edilmektedir. Volkswagen Transporter Volkswagen Group T platform tarafından üretilmektedir. Ayrıca Transporter "''Nakliyatçı''" anlamına gelir. ...

Volkswagen Transporter hakkında detaylı bilgi

Volkswagen Transporter, 1940 yıllarının sonunda yollara çıkan ve yepyeni bir sınıfı otomotiv dünyasına kazandıran Volkswagen Transporter beşinci jenerasyonuyla karşımızda... Türkiye'ye ye sadece panel van, camlı van ve city van isminde üç farklı karoser seçeneği ile ithal edilmektedir. Volkswagen Transporter Volkswagen Group T platform tarafından üretilmektedir. Ayrıca Transporter "Nakliyatçı" anlamına gelir. Motorlar Benzinli *1.6 60 HP *1.8 92 HP *2.0 120 HP *2.3 150 HP *3.2 V6 230 HP Dizel *1.9 TDI 86 HP *1.9 TDI 105 HP *2.4 D 80 HP *2.5 TDI 125 HP *2.5 TDI 135 HP *2.5 TDI 174 HP

Nesilden nesile Transporter

Resim:Volkswagen T1 yellow (1460755657).jpg|Volkswagen Type 2 (1. jenerasyon) Resim:Vw transporter t2a v sst.jpg|Volkswagen Type 2 (2. jenerasyon) Resim:Vw transporter t3 luft v sst.jpg|Volkswagen Type 2 (3. jenerasyon) Resim:VW Transporter 2.5Tdi 2002.jpg|Volkswagen Transporter (4. jenerasyon) Resim:VW Transporter front 20080126.jpg|Volkswagen Transporter (5. jenerasyon)

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Volkswagen Transporter maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Volkswagen Tip 2

Volkswagen Tip 2, resmi olarakTransporter veya halk arasında van minibüs , panelvan, mini van olarak bilinen Volkswagen'in bir modelidir. Almanya otomotiv endüstrisince Volkswagen'in ikinci araba modeli olarak 1950 tarihlerinde piyasaya sürülmüştür. İlk modeli Tip 1 (Beetle) adıyla ...

Volkswagen

Volkswagen, Almanya'da, 1938 yılında tek model halk tipi otomobil üretimi için Nasyonal Sosyalist Parti tarafından German Auto Association'a (Alman Otomotiv Birliğine) kurdurulan otomobil firması. Şirketin adı, Almancada "halkın arabası" anlamına gelmektedir.

Otomobil Segmentleri

Otomobil segmentleri , otomobillerin boyut, hacim, fiyat, peformans gibi kriterlerle değerlendirilerek oluşturuldukları sınıflandırmadır.

Minibüs

Minibüs, 3.5 - 4 metrelik kapalı aracın içine koltuklar yerleştirilerek yolcu taşımacılığında kullanılan hafif ticari araçtır. Sadece altı koltuk ile on dört koltuk sınırı içindeki taşıtlara Minibüs adı verilir.