Warner Park

düzenle|Eylül 2007

Ispanya`nın baskenti olan Madrid`te bulunan devasa bir lunapark. Icinde Roller Coosterlar(yukselip alcalan trenler), Simulasyon odaları, Korku tunelleri, bir cok restorant ve cok daha fazlası var. Toplamda 70 civarı yapılabilecek şey var. Park temalara bolunmus halde. 
1-OLD WEST TERRITORY 2-MOVIE WORLD 3-HOLLYWOOD BOULEVARD 4-SUPER HEROES WORLD 5-CARTOON VILAGE

 Oncelikle eger onceden bu tur bir parka gitmediyseniz "Cartoon Village"ye gitmek iyi bir baslangıç olacaktır. Aslında bu bolum cocuklar icin hazırlanmis olsa da icindeki kucuk roller coster ve simulasyon odalari sizi ortama hazırlayacak.
 Ardından buyuk bir seviye farkı olacak olsa da "Old West Territory"de sulu roller costerlara binebilirsiniz. Bunu tercih etmemin sebebi en azından sadece bir ani düşüş olması, digerlerinden cıktıgınızda resmen kalbiniz elinize teslim ediliyor. Ayrıca sıcak bir yaz gununde gidittiyseniz. Bu roller coosterlardan bir tanesi sizi denize girmis biri kadar ıslatıyor. Buna binecekseniz yanınıza bir yedek elbise almayı unutmamanızı tavsiye ederim. Ayrıca butun gün yanınızda taşıma zorunda da değilsiniz. Bir tane de ahşap gorunuşlu bir roller cooster var. Hareket etmeye başlayınca rayların çat çat diye çıkardığı ses içinizde şidetli bir ürperti oluşturuyor. Sonra yavaşça yukarıya çıkmayabaşlıyor. Tepeye yaklaştıkç daha da dikleşiyor. Tepede "Ben niye bindim şuna evde sakince oturmak varken" demeye başlıyorsunuz ve sonrası belli, herkes bağırmaya başlıyor.
Buradan çıkınca kendinizi ruh gibi hissettiğinizden daha sakin şeylere binmek istiyorsunuz ve oradaki küçük oyunlara bakıyorsunuz.
 Hollywood Bulevard fazla sakin olduğundan en sonra bırkabılabilir. Tabi eğer kendinizi Super Heroes World`deki normal roller coosterların yanında tren gibi kaldığı, %99`unda ters giden roller coosterlara binecek kadar cesur hisstediyorum diyorsanız Süpermen gibi uçailirsiniz. Veya biraz yavaşlamak istiyorum diyorsanız Batman`in simulatorüne binbilirsiniz fakat binek için biraz fazla bekleme zorunda kalacaksınız. Dgru soylemek gerekirse ben Super Heroes`dakilere binmedim.
 Manzarayla heyecanın birbirine harmanlandığı roketle yaklaşık 15 katlı bir bina yükseklinden bir koltuğa bağlanıp aşağı bırakılabilirsiniz. İpi kopmuş bir asansör gibi de düşünebilirsiniz!!! 
 Bu kadar adrenalin`in normal bir insan için yeterli oacağını düşünüyorum. Bu sebepten Hollywood Bulevard`da film südyoları, 3 boyutlu filmlere gidebiirsiniz.
 Luna parkın bulunduğu yer Madrid`in 30dk kadar dışında. Madrid`in Leganes adlı semtinden 412 nolu yeşil otobusle veya tamamen normal bir trenle gidebilirsiniz.
ALBERTO CEM TAŞÇIOĞLU-18/08/2007

Kaynaklar

Vikipedi

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Warner Park ilgili konular

 • Park

  Park Halkın dinlenmesi, çocukların oynaması, boş zamanların değerlendirilmesi için kurulmuş, düzenli yerler. Bazı bölgeleri tahribattan ko
 • Milli park

  Millî Park (Ulusal Park):
 • Jurassic Park

  Jurassic Park, 1993 ABD yapımı, yönetmenliğini Steven Spielberg'in yaptığı gerilim-macera filmi.
 • Fort Minor

  Fort Minor, Linkin Park ın solistlerinden bir tanesi olan Mike Shinoda tarafından tasarlanmış bir rap grubu projesidir.
 • Millî Park

  Millî Park (Ulusal Park):
 • Prospect Park

  Prospect Park şu anlamlara gelebilir:
 • Tema park

  Tema park veya eğlence parkı belli bir temaya dayanan, yaygın bir alanda açık ve kapalı alanlarda yer alan farklı eğlence tesislerinden oluş
 • Living Things

  Living Things, Amerika'lı ünlü rock grubu Linkin Park'ın beşinci stüdyo albümüdür. Yapımcılığını, A Thousand Suns (2010) ve Minutes to