We Made You

Kısaca: We Made You", Amerikalı hip hop müzisyeni Eminem'in Richard Hoult ve Charmagne Tripp vokalleriyle kaydettiği bir şarkıdır. ''Relapse'' adını taşıyan beşinci stüdyo albümünden çıkan ilk teklisidir. Şarkının yapımcısı Dr. Dre, Doc Ish ve Eminem'dir. Şarkı, ilk tekli olarak 7 Nisan 2009'da yayımlandı. Eminem bu şarkıyı "Crack a Bottle" ile birlikte 2009 MTV Film Ödülleri'nde sergiledi. ...devamı ☟

We Made You", Amerikalı hip hop müzisyeni Eminem'in Richard Hoult ve Charmagne Tripp vokalleriyle kaydettiği bir şarkıdır. Relapse adını taşıyan beşinci stüdyo albümünden çıkan ilk teklisidir. Şarkının yapımcısı Dr. Dre, Doc Ish ve Eminem'dir. Şarkı, ilk tekli olarak 7 Nisan 2009'da yayımlandı. Eminem bu şarkıyı "Crack a Bottle" ile birlikte 2009 MTV Film Ödülleri'nde sergiledi. Video "We Made You"nun video klibi 7 Nisan 2009'da MTV.com gibi birkaç MTV ağında yayımlandı. Bir sonraki gün İngiltere'de Channel 4'da ilk gösterimi yapıldı.

Video

klibin yönetmenliğini daha önce The Eminem Show albümündeki "Without Me" video klibinde Eminem ile çalışmış olan Joseph Kahn üstlendi.

Video

klibin çekimleri Las Vegas'ta yapıldı ve Dr. Dre, 50 Cent, Cynthia Nixon, Kon Artis, Bobby Lee, The Palms hotelin sahibi George Maloof, Melissa Peterman, porno oyuncusu Trisha Paytas (Jessica Simpson rolünde) ve Lisa Ann (Sarah Palin rolünde) de video klipte rol aldılar. Şarkıda alay edilen ünlüler arasında Jessica Simpson, Bret Michaels, Britney Spears, Kevin Federline, Lindsay Lohan, Samantha Ronson, Amy Winehouse, Ellen DeGeneres, Portia de Rossi, Jessica Alba, Sarah Palin, Elvis Presley, Tony Romo, John Mayer, Jennifer Aniston, Rain Man filmi ,Kim Kardashian ve Rihanna sayılabilir. Liste başarıları "We Made You" piyasaya çıktığı ilk hafta 167.000 kez internet üzerinden satın alındı ve Billboard Hot Digital Songs listesine üç numaradan giriş yaptı. Billboard Hot 100 listesine dokuz numaradan giriş yaptı ve aynı yıl içinde arka arkaya iki şarkısıyla (ilki "Crack a Bottle") listede ilk ona girmeyi başarmış oldu. Böylece Eminem, en son 2002 yılında "Without Me", "Cleanin' Out My Closet" ve "Lose Yourself" parçalarıyla elde ettiği aynı yıl içinde arka arkaya ilk ona girme başarısını bir kez daha elde etti. "We Made You" ayrıca İngiltere, Kanada, Türkiye ve Yeni Zelanda gibi birçok ülkede ilk ona girmeyi başardı.

Listeler

Satış ve derecelendirmeler

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.